WYSTAWA I KONFERENCJA PAMIĘTAJ Z NAMI

W kwietniu – miesiącu architektury krajobrazu miała miejsce   międzynarodowa wystawa prezentująca prace studentów Uniwersytetu w Edynburgu i  Politechniki Krakowskiej. Prezentacja prac towarzyszyła dorocznej konferencji Pamiętaj z Nami organizowanej przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Po ekspozycji w Krakowie ekspozycja będzie prezentowana w Warszawie.
Wystawa MAPA EMOCJONALNA : PROJEKTY DLA PŁASZOWA I LIBANU zrealizowana została przez Kolektyw Kuratorski z Centrum Badań nad Kulturami Pamięci (Wydział Polo¬nistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego) we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa i Politechniką Krakowską.
Krzemionki Podgórskie od ponad 20 lat są swoistym laboratorium dla studentów architektury krajobrazu. Teren ten ogniskuje najważniejsze i najbardziej złożone, zagadnienia krajobrazowe Krakowa. Składają się nań: otwarty, paranaturalny krajobraz; zaniedbane tereny powydobywcze; najstarszy zabytek sztuki budowlanej Krakowa – Kopiec Krakusa, porzucone tereny kolejowe, unikatowe zabytki fortyfikacji i w końcu najtrudniejsze dziedzictwo – wciąż niestety anonimowy teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego „Płaszów”. Obszary te stanowią przedmiot rozważań projektowych, fascynujący, a zarazem bardzo trudny. Silna tożsamość miejsca ropowszechniona pracami naszych studentów przyciągnęła do Krakowa studentów architektury krajobrazu ze Szkocji. Trzyletnią współpracę zwieńczyła wystawa i wystąpienia podsumowujące pracę na obszarze Krzemionek Podgórskich. Universytet w Edynburgu reprezentowali Kenny Fraser, Chris Rankin,  Poliechnikę Krakowską reprezentowali: Urszula Forczek-Brataniec i Krzysztof Wielgus

Autorzy wystawy: Krzemionki Podgórskie w pracach studentów Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej:
dr inż. arch. Urszula Forczek-Brataniec – koordynator, dr inż. arch. Krzysztof Wielgus, dr inż. arch. Jadwiga Środulska-Wielgus, dr inż. arch. Anna Staniewska, mgr inż. arch. Wojciech Rymsza-Mazur – opracowanie plansz.
Patronat: Dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu dr hab. inż. arch. Agata Zachariasz,prof. PK, dr inż. arch. Katarzyna Hodor Prodziekan WA,  Kierownik Zakładu Otwartego i Budowli Inżynierskich dr hab. inż. arch. Zbigniew Myczkowski, prof. PK
Ponadto we współpracy z Uniwersytetem w Edynburgu uczestniczyli:
prof. dr hab. inż. arch.Aleksander Bohm,prof. dr hab. inż. arch. Zbigniew Zuziak, dr hab. inż. arch. Bogusław Podhalański, prof. PK, dr inż. arch. Urszula Forczek-Brataniec, dr inż. arch. Anna Staniewska, dr inż. arch. Izabela Sykta, dr inż. arch. Przemysław Kowalski, dr inż. arch. Miłosz Zieliński.

data publikacji: 20-06-2016    edycja: 20-06-2016

III Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uprzejmie informuje, iż w dniach 24-25 listopada 2017 roku organizuje III Ogólnopolską Sesję Studenckich Kół Naukowych (IX Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych).

Konkurs o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej

9 edycja konkursu o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej za wyróżniającą się pracę dyplomową o tematyce rewitalizacji lub rozwoju miasta Dąbrowa Górnicza.

PROGRAM STYPENDIALNY SAPERE AUSO 2017/2018

SAPERE AUSO – Małopolska Fundacja Stypendialna zaprasza do wzięcia udziału w Programie Stypendialnym dla szczególnie uzdolnionych na lata 2017/2018.

VII edycja Konkursu Młody Ekonomista

W tym roku uczestnicy w pracach konkursowych zmierzą się z tematem „Znaczenie członkostwa w UE dla polskiej gospodarki”. Zaproszenie do udziału w Konkursie adresujemy do studentów, którzy nie ukończyli 26 lat.