Współpraca z Instytutem Konfucjusza

Efektem współpracy był konkurs projektów studenckich opracowujących dyplomy magisterskie w Pracowni A24 WAPK. Przedmiotem konkursu była koncepcja architektoniczna budynku dla potrzeb Instytutu Konfucjusza oraz  Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Obszar opracowania urbanistycznego obejmował ul. Reymonta, Aleje Trzech Wieszczów, Focha, Park Jordana. W koncepcji należało uwzględnić wytyczne przekazane przez Instytut Konfucjusza. Prezentacja rysunkowa koncepcji mieściła się na 8 planszach o wymiarach 100×70 cm. Elementem uzupełniającym była makieta przedstawiająca projekt w kontekście urbanistycznym z sąsiednimi działkami.

20 czerwca 2016 roku studenci złożyli prace konkursowe.

22 czerwca 2016 roku Jury w składzie:

Dr Joanna Wardęga – przewodniczący jury, Dyrektor Instytutu Konfucjusza w Krakowie

Mgr inż. arch. Paweł Koperski – członek jury, 3D Architekci, Fundacja ProArchitectura

Dr hab. inż. arch. Kazimierz Butelski – członek jury, A24 WAPK

Dr inż. arch. Magdalena Kozień-Woźniak – sędzia referent, A24 WAPK

Mgr inż. arch. Marta Łukasik – członek jury, A24 WAPK

Sekretarz konkursu: Mgr inż. arch. Magdalena Zapała, A24 WAPK

przystąpiło do oceny prac i przyznało:
I nagrodę – inż. arch. Jakubowi Dziewońskiemu za wyjątkowo spójną i przemyślaną koncepcje projektową oraz wyróżnienie – inż. arch. Magdalenie Kaczor za wysokie walory urbanistyczne pracy.

Główną nagrodą, ufundowaną przez Instytut Konfucjusza, w konkursie był wyjazd do Chin na dwutygodniowe warsztaty dotyczące kultury chińskiej.

A24dyplomy (5) A24dyplomy (4) A24dyplomy (3) A24dyplomy (2)

data publikacji: 01-07-2016    edycja: 01-07-2016

ZAWODOWA PRAKTYKA PROJEKTOWA PRZY WSPARCIU MPOIA

Zapraszamy studentów Wydziału Architektury do zgłaszania swoich portfolio w celu nawiązania współpracy z biurami architektonicznymi i odbycia obowiązkowej praktyki projektowej.

Uwaga studenci 2 roku WA PK

Studia w College Of Architecture & Design University Of Tennessee, USA.

Konferencja

Konferencja Naukowa Doktorantów i Studentów MIASTO DLA LUDZI. 9-10 listopada 2018, Wrocław.

Stypendium na udział w Student and Early Career Conference 2018

Stypendium obejmuje pokrycie opłaty konferencyjnej oraz rocznego członkostwa w RSA a także dofinansowanie kosztów przejazdu i zakwaterowania do kwoty 1500 zł.