WYSTAWA STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO IMAGO – „WYKONANE SZEŚCIOOSIOWO”

Na przełomie września i października prezentowana była w Galerii „Gil” PK wystawa zbiorową „Wykonane sześcioosiowo”. Wystawa prezentowała grafiki artystyczne wygenerowane za pomocą narzędzi typowo programistycznych i narysowane przy użyciu robotów przemysłowych, a także dokumentacje początkowej fazy procesu powstawania parametrycznego pawilonu będącego efektem projektu „Fabrykacja w projektowaniu architektonicznym z użyciem sześcioosiowych przemysłowych ramion robotycznych”. Wystawa była podsumowaniem interdyscyplinarnego projektu realizowanego przez studentów działających w Kole Imago na Wydziale Architektury PK we współpracy z Wydziałem Mechanicznym PK. Przedstawione prace graficzne zostały narysowane przy użyciu robotów przemysłowych, standardowo wykorzystywanych w przemyśle. Ekspozycja ukazywała również proces projektowania, programowania oraz wstępu do fabrykacji pawilonu. Obiekt ten  zostanie wykonany z elementów wyciętych z spienionego polistyrenu przy użyciu wspomnianych robotów. Jest to już II wystawa koła „Imago” eksplorująca obszar na styku sztuki i technologii.

Autorami prac graficznych, są studenci Wydziału Architektury PK, członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Imago”. Większość prac graficznych wyrysowana, a właściwie wykreślona została zwykłymi pisakami i flamastrami. Urzeka w nich skrzyżowanie mechanicznej precyzji z nieprzewidywalnymi czynnikami wynikającymi z drgań, nierówności podłoża i zawodności narzędzia kreślarskiego. Osobno ekspozycja porusza problematykę związaną z fabrykacją skomplikowanych wielokrzywiznowych form. Opowiada ona w szczególności o technice subtraktywnego modelowania poprzez wycinanie w styropianie.

data publikacji: 24-10-2016    edycja: 24-10-2016

ZAWODOWA PRAKTYKA PROJEKTOWA PRZY WSPARCIU MPOIA

Zapraszamy studentów Wydziału Architektury do zgłaszania swoich portfolio w celu nawiązania współpracy z biurami architektonicznymi i odbycia obowiązkowej praktyki projektowej.

Uwaga studenci 2 roku WA PK

Studia w College Of Architecture & Design University Of Tennessee, USA.

Konferencja

Konferencja Naukowa Doktorantów i Studentów MIASTO DLA LUDZI. 9-10 listopada 2018, Wrocław.

Stypendium na udział w Student and Early Career Conference 2018

Stypendium obejmuje pokrycie opłaty konferencyjnej oraz rocznego członkostwa w RSA a także dofinansowanie kosztów przejazdu i zakwaterowania do kwoty 1500 zł.