WYSTAWA STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO IMAGO – „WYKONANE SZEŚCIOOSIOWO”

Na przełomie września i października prezentowana była w Galerii „Gil” PK wystawa zbiorową „Wykonane sześcioosiowo”. Wystawa prezentowała grafiki artystyczne wygenerowane za pomocą narzędzi typowo programistycznych i narysowane przy użyciu robotów przemysłowych, a także dokumentacje początkowej fazy procesu powstawania parametrycznego pawilonu będącego efektem projektu „Fabrykacja w projektowaniu architektonicznym z użyciem sześcioosiowych przemysłowych ramion robotycznych”. Wystawa była podsumowaniem interdyscyplinarnego projektu realizowanego przez studentów działających w Kole Imago na Wydziale Architektury PK we współpracy z Wydziałem Mechanicznym PK. Przedstawione prace graficzne zostały narysowane przy użyciu robotów przemysłowych, standardowo wykorzystywanych w przemyśle. Ekspozycja ukazywała również proces projektowania, programowania oraz wstępu do fabrykacji pawilonu. Obiekt ten  zostanie wykonany z elementów wyciętych z spienionego polistyrenu przy użyciu wspomnianych robotów. Jest to już II wystawa koła „Imago” eksplorująca obszar na styku sztuki i technologii.

Autorami prac graficznych, są studenci Wydziału Architektury PK, członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Imago”. Większość prac graficznych wyrysowana, a właściwie wykreślona została zwykłymi pisakami i flamastrami. Urzeka w nich skrzyżowanie mechanicznej precyzji z nieprzewidywalnymi czynnikami wynikającymi z drgań, nierówności podłoża i zawodności narzędzia kreślarskiego. Osobno ekspozycja porusza problematykę związaną z fabrykacją skomplikowanych wielokrzywiznowych form. Opowiada ona w szczególności o technice subtraktywnego modelowania poprzez wycinanie w styropianie.

data publikacji: 24-10-2016    edycja: 24-10-2016

III Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uprzejmie informuje, iż w dniach 24-25 listopada 2017 roku organizuje III Ogólnopolską Sesję Studenckich Kół Naukowych (IX Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych).

Konkurs o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej

9 edycja konkursu o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej za wyróżniającą się pracę dyplomową o tematyce rewitalizacji lub rozwoju miasta Dąbrowa Górnicza.

PROGRAM STYPENDIALNY SAPERE AUSO 2017/2018

SAPERE AUSO – Małopolska Fundacja Stypendialna zaprasza do wzięcia udziału w Programie Stypendialnym dla szczególnie uzdolnionych na lata 2017/2018.

VII edycja Konkursu Młody Ekonomista

W tym roku uczestnicy w pracach konkursowych zmierzą się z tematem „Znaczenie członkostwa w UE dla polskiej gospodarki”. Zaproszenie do udziału w Konkursie adresujemy do studentów, którzy nie ukończyli 26 lat.