WYSTAWA STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO IMAGO – „WYKONANE SZEŚCIOOSIOWO”

Na przełomie września i października prezentowana była w Galerii „Gil” PK wystawa zbiorową „Wykonane sześcioosiowo”. Wystawa prezentowała grafiki artystyczne wygenerowane za pomocą narzędzi typowo programistycznych i narysowane przy użyciu robotów przemysłowych, a także dokumentacje początkowej fazy procesu powstawania parametrycznego pawilonu będącego efektem projektu „Fabrykacja w projektowaniu architektonicznym z użyciem sześcioosiowych przemysłowych ramion robotycznych”. Wystawa była podsumowaniem interdyscyplinarnego projektu realizowanego przez studentów działających w Kole Imago na Wydziale Architektury PK we współpracy z Wydziałem Mechanicznym PK. Przedstawione prace graficzne zostały narysowane przy użyciu robotów przemysłowych, standardowo wykorzystywanych w przemyśle. Ekspozycja ukazywała również proces projektowania, programowania oraz wstępu do fabrykacji pawilonu. Obiekt ten  zostanie wykonany z elementów wyciętych z spienionego polistyrenu przy użyciu wspomnianych robotów. Jest to już II wystawa koła „Imago” eksplorująca obszar na styku sztuki i technologii.

Autorami prac graficznych, są studenci Wydziału Architektury PK, członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Imago”. Większość prac graficznych wyrysowana, a właściwie wykreślona została zwykłymi pisakami i flamastrami. Urzeka w nich skrzyżowanie mechanicznej precyzji z nieprzewidywalnymi czynnikami wynikającymi z drgań, nierówności podłoża i zawodności narzędzia kreślarskiego. Osobno ekspozycja porusza problematykę związaną z fabrykacją skomplikowanych wielokrzywiznowych form. Opowiada ona w szczególności o technice subtraktywnego modelowania poprzez wycinanie w styropianie.

data publikacji: 24-10-2016    edycja: 24-10-2016

Zapraszamy na finisaż prezentacji pawilonu parametrycznego „The...

Serdecznie zapraszamy na finisaż prezentacji pawilonu parametrycznego "The Pink Thing" w dniu 25.05.2018 o godzinie 19.00

Wykład profesora Rafiego Segala 28.05.2018

Zapraszamy na wykład profesora Rafiego Segala "Collective Living", który odbędzie się w dniu 28 maja 2018 o godzinie 13:15 w sali 6 w Budynku WA ul. Warszawska 24.

Wykład profesora Rafiego Segala 24.05.2018

Zapraszamy na wykład profesora Rafiego Segala "Public Architecture for the Future City", który odbędzie się w dniu 24 maja 2018 o godzinie 13:15 w Auli w Budynku „Działownia” ul. Warszawska 24.

Oferta pracy / praktyk zawodowych dla studentów.

Firma "Grupa 68 Architekci" poszukuje studentów na praktyki zawodowe.