WYSTAWA STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO IMAGO – „WYKONANE SZEŚCIOOSIOWO”

Na przełomie września i października prezentowana była w Galerii „Gil” PK wystawa zbiorową „Wykonane sześcioosiowo”. Wystawa prezentowała grafiki artystyczne wygenerowane za pomocą narzędzi typowo programistycznych i narysowane przy użyciu robotów przemysłowych, a także dokumentacje początkowej fazy procesu powstawania parametrycznego pawilonu będącego efektem projektu „Fabrykacja w projektowaniu architektonicznym z użyciem sześcioosiowych przemysłowych ramion robotycznych”. Wystawa była podsumowaniem interdyscyplinarnego projektu realizowanego przez studentów działających w Kole Imago na Wydziale Architektury PK we współpracy z Wydziałem Mechanicznym PK. Przedstawione prace graficzne zostały narysowane przy użyciu robotów przemysłowych, standardowo wykorzystywanych w przemyśle. Ekspozycja ukazywała również proces projektowania, programowania oraz wstępu do fabrykacji pawilonu. Obiekt ten  zostanie wykonany z elementów wyciętych z spienionego polistyrenu przy użyciu wspomnianych robotów. Jest to już II wystawa koła „Imago” eksplorująca obszar na styku sztuki i technologii.

Autorami prac graficznych, są studenci Wydziału Architektury PK, członkowie Studenckiego Koła Naukowego „Imago”. Większość prac graficznych wyrysowana, a właściwie wykreślona została zwykłymi pisakami i flamastrami. Urzeka w nich skrzyżowanie mechanicznej precyzji z nieprzewidywalnymi czynnikami wynikającymi z drgań, nierówności podłoża i zawodności narzędzia kreślarskiego. Osobno ekspozycja porusza problematykę związaną z fabrykacją skomplikowanych wielokrzywiznowych form. Opowiada ona w szczególności o technice subtraktywnego modelowania poprzez wycinanie w styropianie.

data publikacji: 24-10-2016    edycja: 24-10-2016

Inicjatywa Samorządu Województwa Małopolskiego

Inicjatywa Samorządu Województwa Małopolskiego - stypendia w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego

Konkurs o Nagrodę NIAiU za najlepsze prace magisterskie

Konkurs „Renault Easy City. Design the Future”

Trwa konkurs „Renault Easy City. Design the Future” na najlepszy projekt przyjaznego dla wszystkich, nowoczesnego centrum przesiadkowego. Do udziału zaproszeni są m.in. architekci, projektanci i studenci wydziałów twórczych.

III Forum Gospodarcze Budownictwa „Build4Future” oraz D&am...

III Forum Gospodarcze Budownictwa "Build4Future" oraz D&A Forum Designu i Architektury