10 MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW NA POLITECHNICE KRAKOWSKIEJ

W 10. Małopolskiej Nocy Naukowców uczestniczyło Studenckie Koło Naukowe Imago, które zaprezentowało w Instytucie Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym 2 pokazy „Sterowanie robotem za pomocą gestów” i „Roboty w akcji – rysowanie oraz wycinanie elementów 3D w styropianie”.   Zademonstrowano rysowanie na żywo komputerowo opracowanych grafik oraz interaktywny system do cięcia styropianu. Wszystko odbyło się z użyciem sześcioosiowego ramienia robotycznego. Formowanie polistyrenu odbyło się przy pomocy techniki hot-wire oraz eksplorowało wykorzystanie czytnika gestów dłoni Leap Motion do sterowania robotem. Pokazy te były możliwe, dzięki współpracy pomiędzy Wydziałem Architektury i Wydziałem Mechanicznym, a firmą Astor, użyczającą ramienia robotycznego.

Koło Imago działa działa przy Zakładzie Geometrii Wykreślnej, Rysunku Technicznego i Grafiki Inżynierskiej A-43, jego członkami są głównie studenci architektury, a opiekunami dr inż. arch. Farid Nassery z Wydziału Architektury PK i dr inż. Stanisław Krenich z Wydziału Mechanicznego PK.

data publikacji: 02-11-2016    edycja: 02-11-2016

Badanie ankietowe w ramach projektu GEECCO (Horizon 2020)

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w badaniu w ramach unijnego projektu GEECCO, którego celem jest lepsze zrozumienie i promowanie równości płci w organizacjach prowadzących badania.

XIV Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego

Konkurs Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki dla najlepszyc...

Konkurs Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki dla najlepszych prac magisterskich.

Hackathon SDG

W dniach 9-10 listopada 2018 r. w siedzibie GUS (al. Niepodległości 208, Warszawa) odbędzie się Hackathon SDG. Zachęcamy do kodowania na rzecz zrównoważonego rozwoju (SDGs). Pula nagród 30 tys. PLN!