10 MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW NA POLITECHNICE KRAKOWSKIEJ

W 10. Małopolskiej Nocy Naukowców uczestniczyło Studenckie Koło Naukowe Imago, które zaprezentowało w Instytucie Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym 2 pokazy „Sterowanie robotem za pomocą gestów” i „Roboty w akcji – rysowanie oraz wycinanie elementów 3D w styropianie”.   Zademonstrowano rysowanie na żywo komputerowo opracowanych grafik oraz interaktywny system do cięcia styropianu. Wszystko odbyło się z użyciem sześcioosiowego ramienia robotycznego. Formowanie polistyrenu odbyło się przy pomocy techniki hot-wire oraz eksplorowało wykorzystanie czytnika gestów dłoni Leap Motion do sterowania robotem. Pokazy te były możliwe, dzięki współpracy pomiędzy Wydziałem Architektury i Wydziałem Mechanicznym, a firmą Astor, użyczającą ramienia robotycznego.

Koło Imago działa działa przy Zakładzie Geometrii Wykreślnej, Rysunku Technicznego i Grafiki Inżynierskiej A-43, jego członkami są głównie studenci architektury, a opiekunami dr inż. arch. Farid Nassery z Wydziału Architektury PK i dr inż. Stanisław Krenich z Wydziału Mechanicznego PK.

data publikacji: 02-11-2016    edycja: 02-11-2016

III Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uprzejmie informuje, iż w dniach 24-25 listopada 2017 roku organizuje III Ogólnopolską Sesję Studenckich Kół Naukowych (IX Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych).

Konkurs o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej

9 edycja konkursu o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej za wyróżniającą się pracę dyplomową o tematyce rewitalizacji lub rozwoju miasta Dąbrowa Górnicza.

PROGRAM STYPENDIALNY SAPERE AUSO 2017/2018

SAPERE AUSO – Małopolska Fundacja Stypendialna zaprasza do wzięcia udziału w Programie Stypendialnym dla szczególnie uzdolnionych na lata 2017/2018.

VII edycja Konkursu Młody Ekonomista

W tym roku uczestnicy w pracach konkursowych zmierzą się z tematem „Znaczenie członkostwa w UE dla polskiej gospodarki”. Zaproszenie do udziału w Konkursie adresujemy do studentów, którzy nie ukończyli 26 lat.