10 MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW NA POLITECHNICE KRAKOWSKIEJ

W 10. Małopolskiej Nocy Naukowców uczestniczyło Studenckie Koło Naukowe Imago, które zaprezentowało w Instytucie Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym 2 pokazy „Sterowanie robotem za pomocą gestów” i „Roboty w akcji – rysowanie oraz wycinanie elementów 3D w styropianie”.   Zademonstrowano rysowanie na żywo komputerowo opracowanych grafik oraz interaktywny system do cięcia styropianu. Wszystko odbyło się z użyciem sześcioosiowego ramienia robotycznego. Formowanie polistyrenu odbyło się przy pomocy techniki hot-wire oraz eksplorowało wykorzystanie czytnika gestów dłoni Leap Motion do sterowania robotem. Pokazy te były możliwe, dzięki współpracy pomiędzy Wydziałem Architektury i Wydziałem Mechanicznym, a firmą Astor, użyczającą ramienia robotycznego.

Koło Imago działa działa przy Zakładzie Geometrii Wykreślnej, Rysunku Technicznego i Grafiki Inżynierskiej A-43, jego członkami są głównie studenci architektury, a opiekunami dr inż. arch. Farid Nassery z Wydziału Architektury PK i dr inż. Stanisław Krenich z Wydziału Mechanicznego PK.

data publikacji: 02-11-2016    edycja: 02-11-2016

Zapraszamy na finisaż prezentacji pawilonu parametrycznego „The...

Serdecznie zapraszamy na finisaż prezentacji pawilonu parametrycznego "The Pink Thing" w dniu 25.05.2018 o godzinie 19.00

Wykład profesora Rafiego Segala 28.05.2018

Zapraszamy na wykład profesora Rafiego Segala "Collective Living", który odbędzie się w dniu 28 maja 2018 o godzinie 13:15 w sali 6 w Budynku WA ul. Warszawska 24.

Wykład profesora Rafiego Segala 24.05.2018

Zapraszamy na wykład profesora Rafiego Segala "Public Architecture for the Future City", który odbędzie się w dniu 24 maja 2018 o godzinie 13:15 w Auli w Budynku „Działownia” ul. Warszawska 24.

Oferta pracy / praktyk zawodowych dla studentów.

Firma "Grupa 68 Architekci" poszukuje studentów na praktyki zawodowe.