10 MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW NA POLITECHNICE KRAKOWSKIEJ

W 10. Małopolskiej Nocy Naukowców uczestniczyło Studenckie Koło Naukowe Imago, które zaprezentowało w Instytucie Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym 2 pokazy „Sterowanie robotem za pomocą gestów” i „Roboty w akcji – rysowanie oraz wycinanie elementów 3D w styropianie”.   Zademonstrowano rysowanie na żywo komputerowo opracowanych grafik oraz interaktywny system do cięcia styropianu. Wszystko odbyło się z użyciem sześcioosiowego ramienia robotycznego. Formowanie polistyrenu odbyło się przy pomocy techniki hot-wire oraz eksplorowało wykorzystanie czytnika gestów dłoni Leap Motion do sterowania robotem. Pokazy te były możliwe, dzięki współpracy pomiędzy Wydziałem Architektury i Wydziałem Mechanicznym, a firmą Astor, użyczającą ramienia robotycznego.

Koło Imago działa działa przy Zakładzie Geometrii Wykreślnej, Rysunku Technicznego i Grafiki Inżynierskiej A-43, jego członkami są głównie studenci architektury, a opiekunami dr inż. arch. Farid Nassery z Wydziału Architektury PK i dr inż. Stanisław Krenich z Wydziału Mechanicznego PK.

data publikacji: 02-11-2016    edycja: 02-11-2016

ZAWODOWA PRAKTYKA PROJEKTOWA PRZY WSPARCIU MPOIA

Zapraszamy studentów Wydziału Architektury do zgłaszania swoich portfolio w celu nawiązania współpracy z biurami architektonicznymi i odbycia obowiązkowej praktyki projektowej.

Uwaga studenci 2 roku WA PK

Studia w College Of Architecture & Design University Of Tennessee, USA.

Konferencja

Konferencja Naukowa Doktorantów i Studentów MIASTO DLA LUDZI. 9-10 listopada 2018, Wrocław.

Stypendium na udział w Student and Early Career Conference 2018

Stypendium obejmuje pokrycie opłaty konferencyjnej oraz rocznego członkostwa w RSA a także dofinansowanie kosztów przejazdu i zakwaterowania do kwoty 1500 zł.