10 MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW NA POLITECHNICE KRAKOWSKIEJ

W 10. Małopolskiej Nocy Naukowców uczestniczyło Studenckie Koło Naukowe Imago, które zaprezentowało w Instytucie Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji na Wydziale Mechanicznym 2 pokazy „Sterowanie robotem za pomocą gestów” i „Roboty w akcji – rysowanie oraz wycinanie elementów 3D w styropianie”.   Zademonstrowano rysowanie na żywo komputerowo opracowanych grafik oraz interaktywny system do cięcia styropianu. Wszystko odbyło się z użyciem sześcioosiowego ramienia robotycznego. Formowanie polistyrenu odbyło się przy pomocy techniki hot-wire oraz eksplorowało wykorzystanie czytnika gestów dłoni Leap Motion do sterowania robotem. Pokazy te były możliwe, dzięki współpracy pomiędzy Wydziałem Architektury i Wydziałem Mechanicznym, a firmą Astor, użyczającą ramienia robotycznego.

Koło Imago działa działa przy Zakładzie Geometrii Wykreślnej, Rysunku Technicznego i Grafiki Inżynierskiej A-43, jego członkami są głównie studenci architektury, a opiekunami dr inż. arch. Farid Nassery z Wydziału Architektury PK i dr inż. Stanisław Krenich z Wydziału Mechanicznego PK.

data publikacji: 02-11-2016    edycja: 02-11-2016

Zapraszamy do Otwartego Studium Fotografii PK

Zapraszamy do Otwartego Studium Fotografii PK. Wszelkie informacje http://foto.pk.edu.pl

Obrona rozprawy doktorskiej

Zawiadomienie o terminie obrony rozprawy doktorskiej mgr inż. arch. Martyny Mokrzeckiej.

Wystawa „Multimedialne Mikromuzeum Oficyna Schedlów”

Zapraszamy na wystawę "Multimedialne Mikromuzeum Oficyna Schedlów" od 28.02.2019 do 24.03.2019 w Galerii Politechniki Krakowskiej GIL.

Uroczyste wręczanie dyplomów absolwentom studiów II stopnia 2017/18...

Uroczyste wręczanie dyplomów absolwentom studiów II stopnia 2017/18.