XI Międzynarodowa Konferencja NBTAD

Instytut Projektowania Budowlanego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Sekcja Budownictwa Ogólnego Komisji Urbanistyki i Architektury PAN oddział Kraków oraz WIETE – World Institute for Engineering and Technology Education zorganizowali w Krakowie XI Międzynarodową Konferencję NBTAD w dniach 13-14.10.2016.

Tematyka  konferencji dotyczyła zagadnień związanych z nowymi technologiami budowlanymi w architekturze i architekturze krajobrazu oraz procesami i metodami kształcenia architektów i inżynierów.

Celem konferencji była wymiana poglądów i doświadczeń związanych ze stosowaniem współczesnych technologii budowlanych w Polsce i za granicą. Prezentowane były najnowszych osiągnięcia w badaniach teoretycznych i doświadczeniach projektowo-realizacyjnych oraz szeroka i otwarta dyskusja nad nimi. Wnioski z dyskusji miały wspierać z jednej strony praktykę zawodową, a z drugiej wskazywać kierunki badań naukowych. Innym ważnym celem konferencji było rozpowszechnienie prezentowanych zagadnień wśród inżynierów praktyków, projektantów i wykonawców. Edukacja architektów i inżynierów była również ważnym celem tej konferencji.

Konferencji towarzyszyły wystawy: „Konkurs studencki na projekt jednorodzinnego energooszczędnego budynku mieszkalnego” oraz „Współpraca międzynarodowa Instytutu Projektowania Budowlanego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej”.

Zapraszamy na kolejną edycję konferencji.

data publikacji: 14-02-2017    edycja: 14-02-2017

XIII edycja konkursu im. Macieja Nowickiego

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIII edycji konkursu im. Macieja Nowickiego.

Konkurs Efemeryda 2019

Studencki, realizacyjny konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji pawilonu wielofunkcyjnego.

Warsztaty i konkurs “Multimedialne Mikromuzeum Oficyna Schedlów”

Zapraszamy studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej do udziału w warsztatach połączonych z konkursem na koncepcję aranżacji wnętrz w Pałacu Spiskim (Rynek Główny 34).

konkurs na ścienną oprawę kinową

Konkurs skierowany jest do młodych architektów wnętrz, projektantów sztuki użytkowej oraz studentów i absolwentów kierunków związanych ze wzornictwem i architekturą. Jako polski producent oświetlenia chcemy promować i wspiera