XI Międzynarodowa Konferencja NBTAD

Instytut Projektowania Budowlanego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Sekcja Budownictwa Ogólnego Komisji Urbanistyki i Architektury PAN oddział Kraków oraz WIETE – World Institute for Engineering and Technology Education zorganizowali w Krakowie XI Międzynarodową Konferencję NBTAD w dniach 13-14.10.2016.

Tematyka  konferencji dotyczyła zagadnień związanych z nowymi technologiami budowlanymi w architekturze i architekturze krajobrazu oraz procesami i metodami kształcenia architektów i inżynierów.

Celem konferencji była wymiana poglądów i doświadczeń związanych ze stosowaniem współczesnych technologii budowlanych w Polsce i za granicą. Prezentowane były najnowszych osiągnięcia w badaniach teoretycznych i doświadczeniach projektowo-realizacyjnych oraz szeroka i otwarta dyskusja nad nimi. Wnioski z dyskusji miały wspierać z jednej strony praktykę zawodową, a z drugiej wskazywać kierunki badań naukowych. Innym ważnym celem konferencji było rozpowszechnienie prezentowanych zagadnień wśród inżynierów praktyków, projektantów i wykonawców. Edukacja architektów i inżynierów była również ważnym celem tej konferencji.

Konferencji towarzyszyły wystawy: „Konkurs studencki na projekt jednorodzinnego energooszczędnego budynku mieszkalnego” oraz „Współpraca międzynarodowa Instytutu Projektowania Budowlanego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej”.

Zapraszamy na kolejną edycję konferencji.

data publikacji: 14-02-2017    edycja: 14-02-2017

III Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uprzejmie informuje, iż w dniach 24-25 listopada 2017 roku organizuje III Ogólnopolską Sesję Studenckich Kół Naukowych (IX Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych).

Konkurs o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej

9 edycja konkursu o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej za wyróżniającą się pracę dyplomową o tematyce rewitalizacji lub rozwoju miasta Dąbrowa Górnicza.

PROGRAM STYPENDIALNY SAPERE AUSO 2017/2018

SAPERE AUSO – Małopolska Fundacja Stypendialna zaprasza do wzięcia udziału w Programie Stypendialnym dla szczególnie uzdolnionych na lata 2017/2018.

VII edycja Konkursu Młody Ekonomista

W tym roku uczestnicy w pracach konkursowych zmierzą się z tematem „Znaczenie członkostwa w UE dla polskiej gospodarki”. Zaproszenie do udziału w Konkursie adresujemy do studentów, którzy nie ukończyli 26 lat.