PAMIĘCI TADEUSZA KOŚCIUSZKI

Sejm uchwalił rok 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki, wielkiego człowieka, patrioty, bohatera dwóch narodów i patrona naszej Uczelni.

Aby dołożyć swoją cząstkę do obchodów studenci pierwszego roku Wydziału Architektury zaprojektowali w programie Publisher i przygotowali egzemplarze autorskie kalendarzy na ten rok oraz wykonali projekt pomnika naszego patrona w programie SketchUP. Prace te mogą państwo oglądać na wystawie, PAMIĘCI TADEUSZA KOŚCIUSZKI, na którą serdecznie zaprasza Zakład Geometrii Wykreślnej, Rysunku Technicznego i Grafiki Inżynierskiej, Koło Naukowe WYOBRAŹNIA.

Otwarcie wystawy, która będzie trwała do 23 lutego 2017 roku, nastąpiło dnia 7 lutego 2017 roku uroczystym wernisażem. Wernisaż otworzył profesor artysta rzeźbiarz Stefan Dousa. Po nim głos zabrał prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Jerzy Zając profesor PK, a następnie kurator wystawy dr hab. Krystyna Romaniak prof. PK i opiekun KN WYOBRAŹNIA dr inż. arch. Beata Vogt.

Ekspozycja obejmuje: projekty pomnika Tadeusza Kościuszki umieszczone w trzech różnych lokalizacjach, a mianowicie Plac Szczepański, dziedziniec Collegium Maius, Planty Krakowskie,  wykonane w programie SketchUp [autorzy prezentowanych prac to: Arkadiusz Kocik, Bartosz Weber, Hubert Wilczak, Katarzyna Bonek, Katarzyna Piekarz, Klaudia Wiewióra, Maria Plaszczyk, Marta Górnicka, Olech Biletskiy, Oleksandra Lenyk, Vasylyna Ilechko, Natalia Kamianowska, Zuzanna Kletchka, Agata Lewantowicz, Przemysław Różniewski, Julia Stawowczyk, Julia Jarząb, Aleksandra Nerwiński, Yaroslaw Panasevich, Magdalena Polak, Karol Wawrzkiewicz], szkice koncepcyjne projektowanego pomnika [autorzy prezentowanych prac to: Hubert Wilczek, Barbara Robak, Natalia Kamianowska, Agata Lewantowicz, Maria Plaszczyk, Wiktoria Mokrzycka, Gabriela Pelc, Tomasz Spyrka, Julia Jarząb, Katarzyna Piekarz, Bartosz Weber] oraz autorskie kalendarze na Rok Kościuszkowski zaprojektowane w programie Publisher i wykonane jako jednostkowe egzemplarze [autorzy prezentowanych prac to: Piotr Furtek, Kamila Nowak, Klaudia Wiewióra, Natalia Czachor, Karol Wawrzkiewicz, Yaroslav Panasevych, Oleh Biletskyi, Agata Lewantowicz, Natalia Kamianowska, Anastasia Baran, Katarzyna Strzesak]. Prezentowane prace powstały w ramach części zajęć pierwszego semestru w trakcie przedmiotu Techniki Komputerowe w Projektowaniu, prowadzonych przez Zakład Geometrii Wykreślnej, Rysunku Technicznego i Grafiki inżynierskiej.

Wystawa jest czynna w godzinach od 11:00 do 15:00 (od poniedziałku do piątku) w Galerii Politechniki Krakowskiej KOTŁOWNIA.

data publikacji: 16-02-2017    edycja: 16-02-2017

III Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uprzejmie informuje, iż w dniach 24-25 listopada 2017 roku organizuje III Ogólnopolską Sesję Studenckich Kół Naukowych (IX Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych).

Konkurs o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej

9 edycja konkursu o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej za wyróżniającą się pracę dyplomową o tematyce rewitalizacji lub rozwoju miasta Dąbrowa Górnicza.

PROGRAM STYPENDIALNY SAPERE AUSO 2017/2018

SAPERE AUSO – Małopolska Fundacja Stypendialna zaprasza do wzięcia udziału w Programie Stypendialnym dla szczególnie uzdolnionych na lata 2017/2018.

VII edycja Konkursu Młody Ekonomista

W tym roku uczestnicy w pracach konkursowych zmierzą się z tematem „Znaczenie członkostwa w UE dla polskiej gospodarki”. Zaproszenie do udziału w Konkursie adresujemy do studentów, którzy nie ukończyli 26 lat.