Zaprojektuj Muzeum Architektury i Designu w Krakowie – warsztaty z Fernando Menisem – 19 maj 2017

Zapraszamy na warsztaty studenckie, które poprowadzi światowej sławy hiszpański architekt Fernando Menis. Zadanie warsztatowe będzie polegało na przystosowaniu nieczynnego hotelu Cracovia na Muzeum Architektury i Designu do funkcji oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie. W ramach opracowania uczestnik będzie zobowiązany do odręcznego przygotowania maksimum czterech plansz w formacie B4 (zapewniamy materiały papiernicze). Do udziału w warsztatach zapraszamy studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego i innych, pokrewnych kierunków na państwowych i prywatnych uczelniach, a także młodych architektów (do 30 roku życia). Dwadzieścia najciekawszych prac zrealizowanych w trakcie spotkania zostanie zaprezentowanych na wystawie powarsztatowej w dawnym hotelu Cracovia (Kraków, ul. Focha 1) podczas otwarcia Nocy Muzeów 19 maja 2017 roku. Warsztaty poprowadzą hiszpański architekt Fernando Menis oraz Jakub S. Bil z Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego i Marek Cyunel z Politechniki Krakowskiej. Ponadto przedstawiciel Aluprof, partnera warsztatów zaprezentuje innowacyjne rozwiązania firmy.

Organizator warsztatów: miesięcznik „Architektura-murator”.

Temat: Adaptacja budynku dawnego hotelu Cracovia dla celów Muzeum Architektury i Designu jako oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie

Miejsce: Międzywydziałowe Centrum Edukacyjno-Badawcze PK „Działownia”, ul. Warszawska 24

Termin: 19 maja 2017, w godz. 9:30-14:30

Prowadzący: Fernando Menis

Współprowadzący: Jakub S. Bil, Marek Cyunel Partner: Aluprof

Wystawa powarsztatowa: Hotel Cracovia, Kraków, ul. Focha 1 (otwarcie w Noc Muzeów)

Partner wystawy: Muzeum Narodowe w Krakowie

Zgłoszenia: http://architektura.muratorplus.pl/innowacje-w-architekturze/aktualnosci/zaprojektuj-muzeum-architektury-i-designu-w-krakowie-warsztaty-z-fernando-menisem,7356/

data publikacji: 06-05-2017    edycja: 06-05-2017

Międzynarodowa Konferencja „DZIEDZICTWO dla PLANET EARTH 2018&#...

Politechnika Krakowska została zaproszona do objęcia patronatem 20 Edycję Międzynarodowej konferencji "DZIEDZICTWO dla PLANET EARTH 2018" (Florencja, Marzec 2018), której głównym organizatorem jest Fondazione Romualdo Del Bia

Konkurs International VELUX Award

Uwaga studenci architektury! Rejestracja do konkursu International VELUX Award tylko do końca marca! Już niewiele czasu zostało do zakończenia rejestracji w VIII edycji konkursu IVA 2018. Firma VELUX serdecznie za

Konkurs o przyznanie Stypendium Twórczego SARP

Konkurs o przyznanie Stypendium Twórczego SARP Kraków im. profesora Bohdana Lisowskiego dla szczególnie uzdolnionych studentów wydziałów architektury krakowskich uczelni wyższych.

Oferta pracy

Szukamy osób zainteresowanych zdobywaniem doświadczenia zawodowego w projektach organizacji ruchu drogowego.