Zaprojektuj Muzeum Architektury i Designu w Krakowie – warsztaty z Fernando Menisem – 19 maj 2017

Zapraszamy na warsztaty studenckie, które poprowadzi światowej sławy hiszpański architekt Fernando Menis. Zadanie warsztatowe będzie polegało na przystosowaniu nieczynnego hotelu Cracovia na Muzeum Architektury i Designu do funkcji oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie. W ramach opracowania uczestnik będzie zobowiązany do odręcznego przygotowania maksimum czterech plansz w formacie B4 (zapewniamy materiały papiernicze). Do udziału w warsztatach zapraszamy studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego i innych, pokrewnych kierunków na państwowych i prywatnych uczelniach, a także młodych architektów (do 30 roku życia). Dwadzieścia najciekawszych prac zrealizowanych w trakcie spotkania zostanie zaprezentowanych na wystawie powarsztatowej w dawnym hotelu Cracovia (Kraków, ul. Focha 1) podczas otwarcia Nocy Muzeów 19 maja 2017 roku. Warsztaty poprowadzą hiszpański architekt Fernando Menis oraz Jakub S. Bil z Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego i Marek Cyunel z Politechniki Krakowskiej. Ponadto przedstawiciel Aluprof, partnera warsztatów zaprezentuje innowacyjne rozwiązania firmy.

Organizator warsztatów: miesięcznik „Architektura-murator”.

Temat: Adaptacja budynku dawnego hotelu Cracovia dla celów Muzeum Architektury i Designu jako oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie

Miejsce: Międzywydziałowe Centrum Edukacyjno-Badawcze PK „Działownia”, ul. Warszawska 24

Termin: 19 maja 2017, w godz. 9:30-14:30

Prowadzący: Fernando Menis

Współprowadzący: Jakub S. Bil, Marek Cyunel Partner: Aluprof

Wystawa powarsztatowa: Hotel Cracovia, Kraków, ul. Focha 1 (otwarcie w Noc Muzeów)

Partner wystawy: Muzeum Narodowe w Krakowie

Zgłoszenia: http://architektura.muratorplus.pl/innowacje-w-architekturze/aktualnosci/zaprojektuj-muzeum-architektury-i-designu-w-krakowie-warsztaty-z-fernando-menisem,7356/

data publikacji: 06-05-2017    edycja: 06-05-2017

III Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uprzejmie informuje, iż w dniach 24-25 listopada 2017 roku organizuje III Ogólnopolską Sesję Studenckich Kół Naukowych (IX Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych).

Konkurs o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej

9 edycja konkursu o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej za wyróżniającą się pracę dyplomową o tematyce rewitalizacji lub rozwoju miasta Dąbrowa Górnicza.

PROGRAM STYPENDIALNY SAPERE AUSO 2017/2018

SAPERE AUSO – Małopolska Fundacja Stypendialna zaprasza do wzięcia udziału w Programie Stypendialnym dla szczególnie uzdolnionych na lata 2017/2018.

VII edycja Konkursu Młody Ekonomista

W tym roku uczestnicy w pracach konkursowych zmierzą się z tematem „Znaczenie członkostwa w UE dla polskiej gospodarki”. Zaproszenie do udziału w Konkursie adresujemy do studentów, którzy nie ukończyli 26 lat.