Zaprojektuj Muzeum Architektury i Designu w Krakowie – warsztaty z Fernando Menisem – 19 maj 2017

Zapraszamy na warsztaty studenckie, które poprowadzi światowej sławy hiszpański architekt Fernando Menis. Zadanie warsztatowe będzie polegało na przystosowaniu nieczynnego hotelu Cracovia na Muzeum Architektury i Designu do funkcji oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie. W ramach opracowania uczestnik będzie zobowiązany do odręcznego przygotowania maksimum czterech plansz w formacie B4 (zapewniamy materiały papiernicze). Do udziału w warsztatach zapraszamy studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego i innych, pokrewnych kierunków na państwowych i prywatnych uczelniach, a także młodych architektów (do 30 roku życia). Dwadzieścia najciekawszych prac zrealizowanych w trakcie spotkania zostanie zaprezentowanych na wystawie powarsztatowej w dawnym hotelu Cracovia (Kraków, ul. Focha 1) podczas otwarcia Nocy Muzeów 19 maja 2017 roku. Warsztaty poprowadzą hiszpański architekt Fernando Menis oraz Jakub S. Bil z Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego i Marek Cyunel z Politechniki Krakowskiej. Ponadto przedstawiciel Aluprof, partnera warsztatów zaprezentuje innowacyjne rozwiązania firmy.

Organizator warsztatów: miesięcznik „Architektura-murator”.

Temat: Adaptacja budynku dawnego hotelu Cracovia dla celów Muzeum Architektury i Designu jako oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie

Miejsce: Międzywydziałowe Centrum Edukacyjno-Badawcze PK „Działownia”, ul. Warszawska 24

Termin: 19 maja 2017, w godz. 9:30-14:30

Prowadzący: Fernando Menis

Współprowadzący: Jakub S. Bil, Marek Cyunel Partner: Aluprof

Wystawa powarsztatowa: Hotel Cracovia, Kraków, ul. Focha 1 (otwarcie w Noc Muzeów)

Partner wystawy: Muzeum Narodowe w Krakowie

Zgłoszenia: http://architektura.muratorplus.pl/innowacje-w-architekturze/aktualnosci/zaprojektuj-muzeum-architektury-i-designu-w-krakowie-warsztaty-z-fernando-menisem,7356/

data publikacji: 06-05-2017    edycja: 06-05-2017

Szkolenie biblioteczne dla studentów I roku.

Praca dla studentów

Szanowni Państwo! Informujemy, że Centrum Energetyki AGH poszukuje studentów do prac zleconych w realizacji prac badawczo-rozwojowych z firmą DELPHI.

Konferencja PARKINGI I GARAŻE KRAKÓW 2017

Czy za 10 lat będziemy mieli jeszcze gdzie parkować w miastach?

Projekt NAUKOWIEC

W dniach 10-12 października 2017 roku na kampusie Politechniki Krakowskiej (ul. Warszawska 24) odbędzie się cykl warsztatów, szkoleń i dyskusji skierowanych do młodych naukowców, doktorantów.