Instytut imienia Adama Mickiewicza w Osace

Instytut imienia Adama Mickiewicza w Osace był tematem ćwiczeń projektowych II-C-7 Projektowanie architektoniczno – urbanistyczne w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017 dla studentów studiów magisterskich Wydziału Architektury  Politechniki Krakowskiej, organizowanych przez Pracownię Architektury Społeczno – Usługowej A24. Zajęcia odbywały się pod Kierownictwem dr hab. inż. arch. Kazimierza Butelskiego, prof. PK w zespole dr hab. inż. arch. Magdaleny Kozień – Woźniak i mgr inż. arch. Marty Łukasik.

Po zakończeniu pracy kursowej studenci wzięli udział w konkursie ocenianym przez niezależne Jury. Jury obradowało w składzie: Rafał Zawisza – przewodniczący Jury, Tomasz Trzaskalik – członek Jury, Józef Białasik – członek Jury, Miho Iwata – członek Jury.

Zaproponowana studentom lokalizacja w Osace została wybrana po wnikliwej analizie  przestrzennej oraz historyczno – kulturowej. Zadaniem było zaprojektowanie budynku użyteczności publicznej zawierającego różne funkcje umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie budynku Instytutu. Zadanie projektowe zostało podzielone na 3 fazy. Pierwsza, wykonywana zespołowo, polegała na przygotowaniu modelu fizycznego  w skali 1:500. Dwie kolejne fazy, opracowywane indywidualnie, polegały na opracowaniu koncepcji zakończonym prezentacją oraz w końcowym etapie na przygotowaniu projektu zgodnego z wytycznymi wynikającymi z Regulaminu organizacji zajęć na Wydziale Architektury. Oprócz dokładnie sprecyzowanych zasad i wymagań co do rozwiązań funkcjonalnych, nadrzędną wartością i celem projektu była próba odniesienia się poprzez architekturę do tożsamości narodowej Polski w dialogu z kontekstem miasta Osaka.

Nagrody:

I MIEJSCE – Katarzyna Detka

II MIEJSCE – Maciej Bereś

III MIEJSCE – Adam Peciak

I WYRÓŻNIENIE – Karolina Pletty

II WYRÓŻNIENIE – Monika Adamczyk

III WYRÓŻNIENIE – Robert Duda

IV WYRÓŻNIENIE – Karolina Cieślak

V WYRÓŻNIENIE – Sergio Cabal

VI WYRÓŻNIENIE – Karina Maziarek

osaka-2 osaka-3 osaka-4 osaka-5 osaka-6 osaka-7 osaka-8 osaka-9 osaka-10 osaka-11 osaka-12 osaka-13 osaka-14 osaka-15

data publikacji: 10-07-2017    edycja: 10-07-2017

Zapisy na zajęcia komputerowe.

Zapisy na zajęcia z przedmiotu Techniki Komputerowe w Projektowaniu (rok I, sem 01) oraz Techniki BIM w Projektowaniu (rok II, sem 03).

Szkolenie biblioteczne dla I roku – informacja

Biblioteka PK zaprasza wszystkich studentów I roku Politechniki Krakowskiej na SZKOLENIE BIBLIOTECZNE.

Ogłoszenie SPNJO o wyborze lektoratu – studenci I roku 2018/201...

Ogłoszenie SPNJO o wyborze lektoratu - studenci I roku 2018/2019

ZAWODOWA PRAKTYKA PROJEKTOWA PRZY WSPARCIU MPOIA

Zapraszamy studentów Wydziału Architektury do zgłaszania swoich portfolio w celu nawiązania współpracy z biurami architektonicznymi i odbycia obowiązkowej praktyki projektowej.