Instytut imienia Adama Mickiewicza w Osace

Instytut imienia Adama Mickiewicza w Osace był tematem ćwiczeń projektowych II-C-7 Projektowanie architektoniczno – urbanistyczne w semestrze zimowym roku akademickiego 2016/2017 dla studentów studiów magisterskich Wydziału Architektury  Politechniki Krakowskiej, organizowanych przez Pracownię Architektury Społeczno – Usługowej A24. Zajęcia odbywały się pod Kierownictwem dr hab. inż. arch. Kazimierza Butelskiego, prof. PK w zespole dr hab. inż. arch. Magdaleny Kozień – Woźniak i mgr inż. arch. Marty Łukasik.

Po zakończeniu pracy kursowej studenci wzięli udział w konkursie ocenianym przez niezależne Jury. Jury obradowało w składzie: Rafał Zawisza – przewodniczący Jury, Tomasz Trzaskalik – członek Jury, Józef Białasik – członek Jury, Miho Iwata – członek Jury.

Zaproponowana studentom lokalizacja w Osace została wybrana po wnikliwej analizie  przestrzennej oraz historyczno – kulturowej. Zadaniem było zaprojektowanie budynku użyteczności publicznej zawierającego różne funkcje umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie budynku Instytutu. Zadanie projektowe zostało podzielone na 3 fazy. Pierwsza, wykonywana zespołowo, polegała na przygotowaniu modelu fizycznego  w skali 1:500. Dwie kolejne fazy, opracowywane indywidualnie, polegały na opracowaniu koncepcji zakończonym prezentacją oraz w końcowym etapie na przygotowaniu projektu zgodnego z wytycznymi wynikającymi z Regulaminu organizacji zajęć na Wydziale Architektury. Oprócz dokładnie sprecyzowanych zasad i wymagań co do rozwiązań funkcjonalnych, nadrzędną wartością i celem projektu była próba odniesienia się poprzez architekturę do tożsamości narodowej Polski w dialogu z kontekstem miasta Osaka.

Nagrody:

I MIEJSCE – Katarzyna Detka

II MIEJSCE – Maciej Bereś

III MIEJSCE – Adam Peciak

I WYRÓŻNIENIE – Karolina Pletty

II WYRÓŻNIENIE – Monika Adamczyk

III WYRÓŻNIENIE – Robert Duda

IV WYRÓŻNIENIE – Karolina Cieślak

V WYRÓŻNIENIE – Sergio Cabal

VI WYRÓŻNIENIE – Karina Maziarek

osaka-2 osaka-3 osaka-4 osaka-5 osaka-6 osaka-7 osaka-8 osaka-9 osaka-10 osaka-11 osaka-12 osaka-13 osaka-14 osaka-15

data publikacji: 10-07-2017    edycja: 10-07-2017

Inicjatywa Samorządu Województwa Małopolskiego

Inicjatywa Samorządu Województwa Małopolskiego - stypendia w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego

Konkurs o Nagrodę NIAiU za najlepsze prace magisterskie

Konkurs „Renault Easy City. Design the Future”

Trwa konkurs „Renault Easy City. Design the Future” na najlepszy projekt przyjaznego dla wszystkich, nowoczesnego centrum przesiadkowego. Do udziału zaproszeni są m.in. architekci, projektanci i studenci wydziałów twórczych.

III Forum Gospodarcze Budownictwa „Build4Future” oraz D&am...

III Forum Gospodarcze Budownictwa "Build4Future" oraz D&A Forum Designu i Architektury