Konkursy

Oba konkursy skierowane są do studentów oraz młodych projektantów i architektów. Organizatorem konkursów jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z organizatorem XXVI Międzynarodowych Targów Światło 2018 oraz śląskim środowiskiem architektów.

„Rytm Światła – nowe życie w starej ramie” to konkurs, którego celem jest zaprezentowanie „nowego życia w starej ramie”, czyli stworzenie projektu z wymyślonymi nowymi elementami w starych strukturach architektoniczno-przestrzennych. Konkurs zakłada  przedstawienie detalu architektonicznego lub szczegółu designerskiego, w którego kreowaniu kluczową rolę odgrywa ciekawy sposób oświetlenia światłem sztucznym lub światłem sztucznym i naturalnym. Ważna dla konkursu jest również analiza powiązań światła naturalnego i sztucznego z funkcją i formą  obiektu i jego otoczenia.

Przy projektowaniu i kreowaniu „nowego życia w starej ramie” należy zastosować rozwiązania oświetleniowe z oferty firmy LUG Light Factory – sponsora tego konkursu oraz zaprojektować i zastosować w projekcie oprawę lub oprawy oświetleniowe o walorach dekoracyjnych i świetlnych. Forma zaprojektowanej oprawy jest dowolna z założeniem, że będzie tworzyła jedną, spójną całość w zaaranżowanym pomieszczeniu lub w otoczeniu zewnętrznym.

 

„Lampa OLED – oświetlenie miejsca pracy” –  to kreatywny projekt zakładający zaprojektowanie elementu oświetlenia związanego z miejscem pracy z wykorzystaniem nowoczesnej technologii OLED. Może to być lampa, może to być detal związany z wystrojem miejsca pracy, może to być aranżacja świetlna całego pomieszczenia, albo miejsca pracy w plenerze, w lesie, na plaży lub np. w wodzie czy kosmosie.

Od uczestników konkursu wymaga się, aby projekt był przygotowany w stopniu umożliwiającym realizację prototypu na jego podstawie. W projekcie, jako źródło światła, ma być wykorzystana innowacyjna technologia OLED.

Technologia OLED (Organic Light-Emitting Diode) jest najnowocześniejszą techniką wytwarzania światła i jest alternatywą dla oświetlenia LEDowego. Technologię tę znamy z najnowszej generacji telewizorów, teraz próbuje zagościć w świecie oświetlenia.

Panele OLED, ze względu na to, że świecą całą swoją powierzchnią pozwalają na zupełnie nowe możliwości konstruowania opraw oświetleniowych.

Prototypy nagrodzonych lamp zostaną zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów SWIATŁO 2018 w Warszawie w dniach 31 stycznia – 2 lutego 2018 r. Firma OLEDWorks zapewnia konsultacje z zakresu OLED.

Dla zwycięzców obu konkursów przewidziane są nagrody pieniężne i nagrody rzeczowe, a prace finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas, XXVI Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2018 w dniach 31 stycznia -2 lutego 2018 roku w Warszawie.

W targach biorą udział największe i najbardziej liczące się firmy w Polsce jak i na świecie, będzie to więc znakomita okazja do promocji najbardziej utalentowanych polskich studentów, okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy młodymi projektantami oraz architektami ze środowiskiem polskich producentów sprzętu oświetleniowego.

Regulaminy obu Konkursów dostępne są na stronach: www.pzpo.pl oraz www.lightfair.pl .

data publikacji: 01-08-2017    edycja: 03-08-2017

Aktualności

Konkursy

Dwa konkursy kierowane do studentów oraz młodych projektantów i architektów.

Special offer!!! BA Degree Studies in Architecture in English 2017/20...

Oferta specjalna!!! Studia I stopnia w języku angielskim. Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej uruchamia od 1 października 2017 (rok akad. 2017/18) studia I stopnia na kierunku Architektura w języku angielskim dla

III Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uprzejmie informuje, iż w dniach 24-25 listopada 2017 roku organizuje III Ogólnopolską Sesję Studenckich Kół Naukowych (IX Uczelniana Sesja Studenckich Kół Naukowych).

Konkurs o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej

9 edycja konkursu o Nagrodę Prezydenta Dąbrowy Górniczej za wyróżniającą się pracę dyplomową o tematyce rewitalizacji lub rozwoju miasta Dąbrowa Górnicza.

Kalendarium

Nie ma nadchodzących wydarzeń.

Pokaż wszystkie