Konferencja PARKINGI I GARAŻE KRAKÓW 2017

Konferencja Garaże i Parkingi - banner

O projektowaniu, budowie, bezpieczeństwie i zarządzaniu parkingami pod koniec września w krakowskim Hotelu Galaxy**** przy ul. Gęsiej 22a (27/09/2017) dyskutować będą zarządcy parkingów centr biurowych, galerii handlowych, rynku hotelowego oraz szpitali, a także projektanci, architekci, deweloperzy i przedstawiciele administracji samorządowej podczas konferencji PARKINGI | KRAKÓW 2017, która odbędzie się przy współpracy i pod Patronatem Magazynu Europarking Polska.

 

Podczas konferencji odpowiemy na pytanie czy za 10 lat będziemy mieli jeszcze gdzie parkować w miastach? Czy parkingi mogą być atrakcyjne architektonicznie? I jak sprytnie wykorzystać przestrzeń miast projektując parkingi wielopoziomowe przy jednoczesnym zapewnieniu wygodnego użytkowania. W oparciu o prowadzone badania powiemy jakie garaże wymagają oddymiania wg polskich przepisów; na przykładzie opis garażu, który wymaga oddymiania;  kiedy oddymianie nie jest wymagane i jakie są tego konsekwencje dla projektanta i inwestora? Jakie standardy i wytyczne należy spełnić do projektowania oddymiania garaży w Polsce (wytyczne m.in. Instytutu Techniki Budowlanej). Omówimy programowanie, organizację i zarządzanie programem parkingowym oraz konsekwencje dla wentylacji oddymiającej garażu z miejscami parkingowymi wielopoziomowymi na platformach. Pokażemy jak zintegrować system parkingowy z systemami kontroli dostępu oraz innymi systemami nowoczesnych budynków

 

Swoją wiedzą podzielą się eksperci oraz producenci materiałów i technologii dedykowanych nowoczesnym obiektom z przestrzenią parkingową m.in z sektora konstrukcji parkingów m.in. Astron Buildings który zaprezentuje wielopoziomowe parkingi jako efektywne wykorzystanie przestrzeni, i wygodę w użytkowaniu, PDG MA-SKI Auto Parksystemy, zarządzania i sterowania parkingami: POLCHIP, MODULO PARKING, eVend, HUB Parking Technology/FAAC Group Business, nawierzchni i uszczelnień: Eurostep Poland, Webac, SVT Polska, detekcji i oddymiania m.in.: Supo-Cerber, GAZEX, HEKATO ELECTRONICS, Pro-service, programowania: Tmsys.

 

Dla kogo?

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zarządców parkingów centr biurowych, galerii handlowych, rynku hotelowego, obiektów użyteczności w tym szpitali, a także projektantów, konstruktorów architektów, deweloperów i przedstawicieli administracji samorządowej. Przedstawicieli firm i ekipy montażowe, utrzymania, serwisowania i zarządzania budynkami wysokimi, wielokondygnacyjnymi i wielkopowierzchniowymi a także wszystkich uczestników procesu budowlanego którzy z racji wykonywanego zawodu spotykają się z problematyką projektowania, funkcjonowania i zarządzania obiektami z wydzieloną częścią biurowo-handlową i garażem podziemnym.

 

Czego dowiedzą się uczestnicy? O czym będziemy mówić?

Program konferencji został podzielony na trzy strefy tematyczne, które będą obejmowały m.in. zagadnienia związane z:

 • Modelowaniem BIM konstrukcji budynków z parkingiem podziemnym
 • Systemami automatycznego parkowania
 • Dobrymi praktykami przy projektowaniu i wykonywaniu posadzek na parkingach wielopoziomowych
 • Wykończeniem, renowacją i naprawą nawierzchni betonowych i dylatacji parkingów w tym izolacjami i uszczelnianiami budowli murowanych, tuneli i obiektów zabytkowych
 • Systemami odwodnień liniowych i punktowych z przystosowaniem do współpracy z istniejącymi systemami kanalizacyjnymi i oczyszczającymi wody deszczowe i inne ciecze.
 • Odpowiemy m.in. na pytanie jak uniknąć błędów przy projektowaniu i kalibracji detekcji gazów, pokażemy nowe kierunki w zakresie sterowania wentylacją za pomocą detekcji gazów w garażach oraz współpracy systemów gaśniczych mgłowych z wentylacją strumieniową
 • Omówimy problemy projektowe związane z gaszeniem mgłą garaży oraz wytyczne projektowania oświetlenia awaryjnego w przestrzeniach hal parkingowych
 • Pokażemy jak zintegrować systemy parkingowe z systemami kontroli dostępu oraz innymi systemami nowoczesnych budynków
 • Zaprezentujemy efektywne i specjalistyczne produkty oraz rozwiązania technologiczne w różnych obszarach napraw i przeciwwodnej ochronie  a także żywice syntetyczne jako nawierzchnie garaży i parkingów
 • Omówimy rozwiązania projektowe dla urządzeń sygnalizująco-odcinających ASBIG
 • Systemy automatycznego parkowania – platformowe systemy parkingowe
 • Zabezpieczenia ogniochronne pionów i przepustów instalacyjnych w przestrzeniach parkingowych

a także kompletne rozwiązania parkingowe linii ParQube. Szlabany marki Magnetic.

 

Konferencję zakończy Panel Dyskusyjny: „Wentylacja oddymiająca garażu: wymagania prawne, standardy techniczne do projektowania, podejście projektowe, błędy w projektowaniu, rola Rzeczoznawcy ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych w procesie projektowania przestrzeni parkingowej” z udziałem Eksperta i Gościa Specjalnego Konferencji bryg w st spocz. mgr inż. Ryszarda Stępkowskiego, Rzeczoznawcy ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych.

 

Udział dla studentów, doktorantów jest całkowicie bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów szkoleniowych przydatne na studiach, imienny Certyfikat poświadczający udział w Konferencji co najważniejsze studenci będą mogli porozmawiać z wystawcami o możliwości odbycia praktyk.

 

Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie Organizatora: www.dndproject.com.pl pod linkiem http://bit.ly/2wNhAPk


Jak wziąć udział w konferencji PARKINGI KRAKÓW 2017? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora lub zarejestrować się telefonicznie pod nr 22 678 58 25. Zarezerwuj miejsce online poprzez formularz: REJESTRACJA ONLINE (adres linku: http://bit.ly/2vL4z5P )

data publikacji: 19-09-2017    edycja: 21-09-2017

Aktualności

ZAWODOWA PRAKTYKA PROJEKTOWA PRZY WSPARCIU MPOIA

Zapraszamy studentów Wydziału Architektury do zgłaszania swoich portfolio w celu nawiązania współpracy z biurami architektonicznymi i odbycia obowiązkowej praktyki projektowej.

Uwaga studenci 2 roku WA PK

Studia w College Of Architecture & Design University Of Tennessee, USA.

Konferencja

Konferencja Naukowa Doktorantów i Studentów MIASTO DLA LUDZI. 9-10 listopada 2018, Wrocław.

Stypendium na udział w Student and Early Career Conference 2018

Stypendium obejmuje pokrycie opłaty konferencyjnej oraz rocznego członkostwa w RSA a także dofinansowanie kosztów przejazdu i zakwaterowania do kwoty 1500 zł.

Kalendarium

Nie ma nadchodzących wydarzeń.

Pokaż wszystkie