Program stypendialny GFPS-Polska

GFPS-Polska to organizacja studencka powstała w 1994 roku. Jej celem statutowym jest wspieranie nauki, współpracy i wymiany studenckiej oraz naukowej między Polską, a Niemcami. W stypendiach, kursach i warsztatach organizowanych przez nasze stowarzyszenie wzięło udział do tej pory kilka tysięcy osób. Środki na organizowane przez nas wydarzenia i stypendia pozyskujemy z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz darowizn.

Zapraszamy studentów i doktorantów wszystkich kierunków do zgłaszania się do naszego programu stypendialnego w Niemczech. Stypendium przyznawane jest na okres marzec 2019 – lipiec 2019 (na semestr letni wg niemieckiego kalendarza akademickiego). GFPS oferuje pobyt na uniwersytetach m. in. w Berlinie, Lipsku, Heidelbergu, Dreźnie, Hamburgu, Monachium, Bremie. Termin nadsyłania zgłoszeń został wyznaczony na 31.10.2018.
Wymogiem, jaki GFPS-Polska stawia stypendystom, jest przeprowadzenie projektu naukowego na wybrany przez siebie temat, niekoniecznie związany z tokiem studiów. Projekt może przyjąć formę referatu, doświadczenia, badania itp. Mile widziane jest nawiązanie do swojej pracy dyplomowej: licencjackiej, inżynierskiej, magisterskiej, doktorskiej.

Oprócz finansowania pobytu nasze stowarzyszenie organizuje dla stypendystów bogaty program kulturalny, pomoc w znalezieniu mieszkania oraz przy wypełnianiu formalności.

Więcej informacji na stronie https://www.gfps.pl/info/

data publikacji: 08-10-2018    edycja: 24-10-2018

XIV Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego

Konkurs Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki dla najlepszyc...

Konkurs Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki dla najlepszych prac magisterskich.

Hackathon SDG

W dniach 9-10 listopada 2018 r. w siedzibie GUS (al. Niepodległości 208, Warszawa) odbędzie się Hackathon SDG. Zachęcamy do kodowania na rzecz zrównoważonego rozwoju (SDGs). Pula nagród 30 tys. PLN!

Program stypendialny GFPS-Polska

Program stypendialny Stowarzyszenia GFPS-Polska do Niemiec w semestrze letnim 2018/2019.