XXV konferencja z cyklu sztuki ogrodowej i dendrologii historycznej 18-20. 10. 2018.

Serdecznie zapraszamy  do udziału w XXV konferencji z cyklu sztuki ogrodowej i dendrologii historycznej, organizowanej przez Zakład Sztuki Ogrodowej i Terenów Zielonych, Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej oraz Sekcję Sztuki i Architektury Ogrodowej Komisji Urbanistyki i Architektury O/PAN w Krakowie Instytutu Botaniki  im. Władysława Szafera, Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Tegoroczne wydarzenie będzie już VIII międzynarodową edycją i odbędzie się w dniach 18-20. 10. 2018, na temat: Historical urban greenery according to changes of beauty principles

Tegoroczna konferencja jest wydarzeniem w ramach Dni Krajobrazu ogłoszonego przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, pod patronatem honorowym JM Rektora PK prof. dr. hab. inż. Jana Kaziora, Prezesa Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu dr. inż. Piotra Redy oraz Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż tegoroczna XXV konferencja naukowa, VIII międzynarodowa edycja, rozpoczyna uroczystości poświęcone jubileuszowi Profesor Anny Mitkowskiej, znakomitej badaczki tematyki związanej z sztuką ogrodową, autorki wielu publikacji naukowych, naszego mentora, pomysłodawcę i wieloletniego twórcę tej konferencji.

W ramach konferencji przewidziano między innymi:

– SESJA STUDENCKA, 18 października 2018, czwartek, 13.00-15.15. Instytut Botaniki PAN, sala błękitna, ul. Lubicz 46, Kraków

– GŁÓWNE OBRADY, 19 października 2018, piątek, 9.30-16.15. Międzynarodowe Centrum Kultury, sala „Pod Kruki”, Rynek Główny 25, Kraków – sesje tłumaczone symultanicznie

– WARSZTATY STUDIALNO-WYJAZDOWE, 20 października 2018, sobota, 9.00-15. Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona
Część 1 10.00-12.00 Kalwaria Zebrzydowska (Droga Krzyżowa wpisana na Listę UNESCO) Cel: zapoznanie się z fenomenem kalwaryjskim
Część 2 12.30-13.30 Lanckorona Cel: problemy i sukcesy przeprowadzenia rewitalizacji rynku w Lanckoronie 13.30 poczęstunek.

data publikacji: 16-10-2018    edycja: 16-10-2018

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/20 na Wydziale Architekt...

Inauguracja roku akademickiego 2019/20

Uwaga studenci 3 roku I stopnia WA PK!

Studia w College of Architecture and Design University of Tennessee oraz National University of Singapore.

Stypendia DAAD w roku akademickim 2020/2021

Oferta skierowana jest do studentów, absolwentów, doktorantów oraz naukowców z polskich uczelni.

Projekcja filmu pt. „Poszukiwanie formy”

W imieniu Pana Prof. Witolda Cęckiewicza pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych problematyką kształtowania formy architektonicznej na najbliższą sobotę (25 maja) na film o projektach i dorobku Profesora.