WARSZTATY I KONKURS STUDENCKI “MULTIMEDIALNE MIKROMUZEUM OFICYNA SCHEDLÓW”

W ramach współpracy uczelni z otoczeniem gospodarczym zostały zorganizowane warsztaty studenckie połączone z konkursem  „Multimedialne Mikromuzeum Oficyna Schedlów”. Pięciodniowe warsztaty odbyły się na początku grudnia 2018 roku (08.12.18-12.12.18) w Pałacu Spiskim przy Rynku Głównym w Krakowie. Dotyczyły one opracowania koncepcji aranżacji wybranych wnętrz w Pałacu Spiskim (Rynek Główny 34) przeznaczonych na cele ekspozycyjno-muzealne. W warsztatach uczestniczyli studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej z 2 roku i wyższych lat. W ramach warsztatów opracowane zostały koncepcje aranżacji dwóch wnętrz Pałacu Spiskiego o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Projekty miały stworzyć miejsce dla ekspozycji i upamiętnienia działającej w tym miejscu XVII-wiecznej drukarni rodziny Schedlów. Prace wykonane w ramach warsztatów brały udział w konkursie oraz zostały uhonorowane nagrodami finansowymi. Wszystkie projekty uczestników warsztatów zostaną zaprezentowane w ramach wystawy oraz w postaci wydawnictwa folderowego. Organizatorami warsztatów i konkursu byli pracownicy Zakładu Geometrii Wykreślnej i Technologii Cyfrowych A-43 oraz właściciel obiektu.

Laureatami konkursu na „Multimedialne Mikromuzeum Oficyna Schedlów” został zespół:

Maria Weronika Jakiernia i Joanna Kłyś.

Wyróżnienia otrzymały 3 zespoły

– Natalia Olchawa i Dominik Pacholik,

– Michał Kołodziej i Dawid Piórecki,

– Katarzyna Majka i Agata Małecka.

Gratulujemy autorom nagrodzonych prac!

Więcej szczegółów i prac na stronie http://geometria.pk.edu.pl/warsztaty.php

data publikacji: 14-01-2019    edycja: 14-01-2019

Architektura w przestrzeni sztuk 2019

Doroczna wystawa prac dyplomowych magisterskich absolwentów WA PK w Pałacu Sztuki.

Wycieczka architektoniczna

Oddział Gorzowski SARP zaprasza członków oraz osoby zaprzyjaźnione na ośmiodniową (27.04 - 04.05.2019) wycieczkę architektoniczną szlakiem polskich korzeni po zachodniej Ukrainie.

Zapraszamy do Otwartego Studium Fotografii PK

Zapraszamy do Otwartego Studium Fotografii PK. Wszelkie informacje http://foto.pk.edu.pl

Obrona rozprawy doktorskiej

Zawiadomienie o terminie obrony rozprawy doktorskiej mgr inż. arch. Martyny Mokrzeckiej.