WARSZTATY I KONKURS STUDENCKI “MULTIMEDIALNE MIKROMUZEUM OFICYNA SCHEDLÓW”

W ramach współpracy uczelni z otoczeniem gospodarczym zostały zorganizowane warsztaty studenckie połączone z konkursem  „Multimedialne Mikromuzeum Oficyna Schedlów”. Pięciodniowe warsztaty odbyły się na początku grudnia 2018 roku (08.12.18-12.12.18) w Pałacu Spiskim przy Rynku Głównym w Krakowie. Dotyczyły one opracowania koncepcji aranżacji wybranych wnętrz w Pałacu Spiskim (Rynek Główny 34) przeznaczonych na cele ekspozycyjno-muzealne. W warsztatach uczestniczyli studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej z 2 roku i wyższych lat. W ramach warsztatów opracowane zostały koncepcje aranżacji dwóch wnętrz Pałacu Spiskiego o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Projekty miały stworzyć miejsce dla ekspozycji i upamiętnienia działającej w tym miejscu XVII-wiecznej drukarni rodziny Schedlów. Prace wykonane w ramach warsztatów brały udział w konkursie oraz zostały uhonorowane nagrodami finansowymi. Wszystkie projekty uczestników warsztatów zostaną zaprezentowane w ramach wystawy oraz w postaci wydawnictwa folderowego. Organizatorami warsztatów i konkursu byli pracownicy Zakładu Geometrii Wykreślnej i Technologii Cyfrowych A-43 oraz właściciel obiektu.

Laureatami konkursu na „Multimedialne Mikromuzeum Oficyna Schedlów” został zespół:

Maria Weronika Jakiernia i Joanna Kłyś.

Wyróżnienia otrzymały 3 zespoły

– Natalia Olchawa i Dominik Pacholik,

– Michał Kołodziej i Dawid Piórecki,

– Katarzyna Majka i Agata Małecka.

Gratulujemy autorom nagrodzonych prac!

Więcej szczegółów i prac na stronie http://geometria.pk.edu.pl/warsztaty.php

data publikacji: 14-01-2019    edycja: 14-01-2019

Inicjatywa Samorządu Województwa Małopolskiego

Inicjatywa Samorządu Województwa Małopolskiego - stypendia w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego

Konkurs o Nagrodę NIAiU za najlepsze prace magisterskie

Konkurs „Renault Easy City. Design the Future”

Trwa konkurs „Renault Easy City. Design the Future” na najlepszy projekt przyjaznego dla wszystkich, nowoczesnego centrum przesiadkowego. Do udziału zaproszeni są m.in. architekci, projektanci i studenci wydziałów twórczych.

III Forum Gospodarcze Budownictwa „Build4Future” oraz D&am...

III Forum Gospodarcze Budownictwa "Build4Future" oraz D&A Forum Designu i Architektury