Wystawa rysunków dr inż. arch. Witolda Gilewicza – „Archiszkice”

W dniu 5 listopada br. w budynku WA PK odbył się wernisaż wystawy „Archiszkice”, prezentującej rysunki z ostatnich 20 lat twórczości dr inż. arch. Witolda Gilewicza, który w minionym miesiącu zakończył pracę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Zakładzie Architektury Społeczno Usługowej A24. Organizacja wystawy była jednocześnie podziękowaniem ze strony zespołu współpracowników za owocny wkład w jego działanie na przestrzeni lat.

Dr inż. arch.Witold Gilewicz w 1977 roku ukończył Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej. W 1987 otrzymał Status Twórcy przyznany przez Ministra Kultury. W 1993 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz Izby Zawodowej Architektów, byłym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej i Przewodniczącym Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej MOIA. Od 1996 roku pełni funkcję dyrektora biura Architektonicznego IMB Asymetria Sp. z o. o. W latach 1992 – 1996 roku partner w biurze architektonicznym IPG Sp. z o. o. Autor i współautor około 150 projektów. Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

Zdjęcia J. Zych

data publikacji: 14-01-2019    edycja: 14-01-2019

Architektura w przestrzeni sztuk 2019

Doroczna wystawa prac dyplomowych magisterskich absolwentów WA PK w Pałacu Sztuki.

Wycieczka architektoniczna

Oddział Gorzowski SARP zaprasza członków oraz osoby zaprzyjaźnione na ośmiodniową (27.04 - 04.05.2019) wycieczkę architektoniczną szlakiem polskich korzeni po zachodniej Ukrainie.

Zapraszamy do Otwartego Studium Fotografii PK

Zapraszamy do Otwartego Studium Fotografii PK. Wszelkie informacje http://foto.pk.edu.pl

Obrona rozprawy doktorskiej

Zawiadomienie o terminie obrony rozprawy doktorskiej mgr inż. arch. Martyny Mokrzeckiej.