Wystawa rysunków dr inż. arch. Witolda Gilewicza – „Archiszkice”

W dniu 5 listopada br. w budynku WA PK odbył się wernisaż wystawy „Archiszkice”, prezentującej rysunki z ostatnich 20 lat twórczości dr inż. arch. Witolda Gilewicza, który w minionym miesiącu zakończył pracę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Zakładzie Architektury Społeczno Usługowej A24. Organizacja wystawy była jednocześnie podziękowaniem ze strony zespołu współpracowników za owocny wkład w jego działanie na przestrzeni lat.

Dr inż. arch.Witold Gilewicz w 1977 roku ukończył Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej. W 1987 otrzymał Status Twórcy przyznany przez Ministra Kultury. W 1993 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz Izby Zawodowej Architektów, byłym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej i Przewodniczącym Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej MOIA. Od 1996 roku pełni funkcję dyrektora biura Architektonicznego IMB Asymetria Sp. z o. o. W latach 1992 – 1996 roku partner w biurze architektonicznym IPG Sp. z o. o. Autor i współautor około 150 projektów. Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

Zdjęcia J. Zych

data publikacji: 14-01-2019    edycja: 14-01-2019

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/20 na Wydziale Architekt...

Inauguracja roku akademickiego 2019/20

Uwaga studenci 3 roku I stopnia WA PK!

Studia w College of Architecture and Design University of Tennessee oraz National University of Singapore.

Stypendia DAAD w roku akademickim 2020/2021

Oferta skierowana jest do studentów, absolwentów, doktorantów oraz naukowców z polskich uczelni.

Projekcja filmu pt. „Poszukiwanie formy”

W imieniu Pana Prof. Witolda Cęckiewicza pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych problematyką kształtowania formy architektonicznej na najbliższą sobotę (25 maja) na film o projektach i dorobku Profesora.