Wystawa rysunków dr inż. arch. Witolda Gilewicza – „Archiszkice”

W dniu 5 listopada br. w budynku WA PK odbył się wernisaż wystawy „Archiszkice”, prezentującej rysunki z ostatnich 20 lat twórczości dr inż. arch. Witolda Gilewicza, który w minionym miesiącu zakończył pracę na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Zakładzie Architektury Społeczno Usługowej A24. Organizacja wystawy była jednocześnie podziękowaniem ze strony zespołu współpracowników za owocny wkład w jego działanie na przestrzeni lat.

Dr inż. arch.Witold Gilewicz w 1977 roku ukończył Wydział Architektury na Politechnice Krakowskiej. W 1987 otrzymał Status Twórcy przyznany przez Ministra Kultury. W 1993 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz Izby Zawodowej Architektów, byłym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej i Przewodniczącym Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej MOIA. Od 1996 roku pełni funkcję dyrektora biura Architektonicznego IMB Asymetria Sp. z o. o. W latach 1992 – 1996 roku partner w biurze architektonicznym IPG Sp. z o. o. Autor i współautor około 150 projektów. Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

Zdjęcia J. Zych

data publikacji: 14-01-2019    edycja: 14-01-2019

Inicjatywa Samorządu Województwa Małopolskiego

Inicjatywa Samorządu Województwa Małopolskiego - stypendia w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego

Konkurs o Nagrodę NIAiU za najlepsze prace magisterskie

Konkurs „Renault Easy City. Design the Future”

Trwa konkurs „Renault Easy City. Design the Future” na najlepszy projekt przyjaznego dla wszystkich, nowoczesnego centrum przesiadkowego. Do udziału zaproszeni są m.in. architekci, projektanci i studenci wydziałów twórczych.

III Forum Gospodarcze Budownictwa „Build4Future” oraz D&am...

III Forum Gospodarcze Budownictwa "Build4Future" oraz D&A Forum Designu i Architektury