ARCHITEKCI Z NASZEGO WYDZIAŁU ZWYCIĘZCAMI SALONU ARCHITEKTURY

Z dumą informujemy, że architekci będący absolwentami i pracownikami Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej zajęli pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Salonu Architektury.

Zwycięski zespół składa się z mgr inż. arch. Michała Jędrzejewskiego – absolwenta WA PK oraz mgr inż. arch. Macieja Wójtowicza, który wraz z mgr inż. arch. Rafałem Zielińskiem są również absolwentami ale także pracownikami Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Maciej Wójtowicz wraz z Rafałem Zielińskim będący pracownikami Zakładu Geometrii Wykreślnej i Technologii Cyfrowych zarówno w swojej pracy naukowej, dydaktycznej jak i w praktyce architektonicznej wyróżniają się zręcznością i wszechstronnością w zastosowaniu technik BIM. Powyższe wraz z doskonałym wyczuciem architektury przynosi powszechnie doceniane rezultaty.

Serdeczne Gratulacje!

Pozostałe Kostki Salonu zostały przyznane:

2. miejsce – autor PŁYWAJĄCEGO HOTELU w Krakowie,
arch. Olaf Jasnorzewski,

3. miejsce – autorzy Hali sportowej ZSOMS w Krakowie,
architekci: Marcin Brataniec – główny projektant i Damian Mierzwa oraz współpracujący z nimi arch. Marek Bystroń.

Statuetki zostały w ramach ARCHITEKTONICZNO-BUDOWLANEGO WIECZORU W OPERZE – 2019, który odbył się 12 października 2019, w gmachu Opery Krakowskiej.

Wręczenia odznaczeń dokonali:
Mirosław Boryczko – Przewodniczący Rady MOIIB, Przewodniczący Kapituły i Zygmunt Rawicki – V-ce Prezes PIIB oraz Marek Tarko – Przewodniczący Rady MpOIA RP i Piotr Chuchacz – członek Rady MpOIA RP, Przewodniczący Zespołu ds. Warunków Wykonywania Zawodu. Nasz „Wieczór w Operze” prowadziła Katarzyna Sanocka, a Galę Finałową Salonu Architektury – Maria Janik (członek Rady MpOIA RP).

wz_2 wz_3 wz_4

Fot.: Źródło MPOiA.pl, prawa autorskie: MpOIA

data publikacji: 22-11-2019    edycja: 22-11-2019

PROJEKT PIKAP

pikap

Konkurs Architektoniczny – International VELUX Award

Konkurs Architektoniczny - International VELUX Award

RYNEK KROWODERSKI – WIZJE STUDENCKIE 2018/2019 – wernisaż...

RYNEK KROWODERSKI - WIZJE STUDENCKIE 2018/2019 - wernisaż wystawy

Konkurs

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do udziału w otwartym, ogólnopolskim konkursie fotograficznym "KADRY Architektury".