RYNEK KROWODERSKI – WIZJE STUDENCKIE 2018/2019 – wernisaż wystawy

RYNEK KROWODERSKI – WIZJE STUDENCKIE 2018/2019

Rynek Krowoderski - wizje studenckie 2018/19

Wernisaż wystawy 5.12.2019, godz. 17.00, Biblioteka Kraków Filia 21, ul. Królewska 59

Wystawa obejmuje projekty studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej dla Rynku Krowoderskiego wykonane w 2019 roku.

Rynek Krowoderski to dziś zaniedbany obszar z ogrodzonym parkingiem dla samochodów w sercu Krowodrzy. Od kilku lat jest on przedmiotem starań o odzyskanie statusu pełnowartościowej przestrzeni publicznej. W czerwcu 2016 został uchwalony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Rynku Krowoderskiego, w którym przewidziano, iż stanie się on główną przestrzenią publiczną dzielnicy.

Studenci przedstawiają swoje propozycje aranżacji placu.

Prezentujemy:

– projekt inżynierski inż. arch. Anny Świętnickiej wykonany w Zakładzie Przestrzeni Urbanistycznych Instytutu Projektowania Urbanistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Agaty Kantarek, prof. PK oraz dr inż. arch. Wojciecha Korbla,

– projekty studentów I roku, I stopnia kierunku Architektura wykonane w Zakładzie Przestrzeni Urbanistycznych oraz Katedrze Kompozycji Urbanistycznej Instytutu Projektowania Urbanistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Agaty Kantarek, prof. PK, dr hab. inż. arch. Beaty Malinowskiej-Petelenz, dr inż. arch. Wojciecha Korbla, dr inż. arch. Karoliny Dudzic-Gyurkovich, mgr inż. arch. Moniki Strzeleckiej-Seredyńskiej i mgr inż. arch. Miłosza Kowalskiego.

data publikacji: 29-11-2019    edycja: 29-11-2019

Konkurs Grant of Colour 2020

3 lutego ruszyła I edycja konkursu GRANT OF COLOUR skierowanego do młodych projektantów i architektów.

Kurs Studium Fotografii

Trwa rekrutacja na wiosenną edycję kursu Studium Fotografii PK. Szczegóły na http://foto.pk.edu.pl Zapraszamy!

Projekt „Studencki Ambasador”

Na Politechnice Krakowskiej startuje projekt pn. „Studencki Ambasador”, do udziału w którym zaproszeni są wszyscy zainteresowani studenci. Od teraz każdy ma szansę zostać oficjalnym reprezentantem uczelni.

XIV edycja konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego oraz Forum Archi...

XIV edycja konkursu o Nagrodę im. Macieja Nowickiego oraz Forum Architektury na Targach Budma 2020