STUDENCKIE PROJEKTY BIM 2019 NAGRODZONE

W dniu 5.12.2019 odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu pt. „Pawilon wpisany w teren”, zorganizowanego w semestrze letnim 2019 przez zakład A-43.  Wzięli w nim udział studenci I roku studiów, uczestniczący w zajęciach z przedmiotu Techniki BIM w Projektowaniu. Celem konkursu było stworzenie niedużego obiektu wraz z niezbędną dokumentacją techniczną w technologii BIM, w programie Archicad22. Podczas zajęć studenci zobowiązani byli osiągnąć w swoim projekcie BIM Maturity Level 1 oraz część BIM Maturity Level 2. Zostały wygenerowane między innymi schematy konstrukcyjne, część instalacji (MEP Modeler), zestawienia materiałowe i ilościowe.

Podczas kursu na II semestrze studenci uczą się nie tylko tworzyć wirtualne modele, ale również generować na ich podstawie precyzyjną dokumentację techniczną i pozyskiwać z nich dane. Należy wspomnieć, iż dalszy rozwój technik BIM (Archicad, Revit) w połączeniu z programami parametryczno-algorytmicznymi typu Rhino i Grasshopper jest zapewniony na semestrze III przedmiotu Techniki BIM w projektowaniu.

Efekt pracy studentów został doceniony przez komisję konkursową w składzie:

dr hab. Krystyna Romaniak prof. PK, dr inż. arch. Beata Vogt, dr inż. arch. Farid Nassery, mgr inż. arch. Szymon Baczyński, mgr inż. arch. Szymon Filipowski, mgr inż. arch. Michał Nessel, mgr inż. arch. Maciej Wójtowicz, mgr inż. arch. Rafał Zieliński, mgr inż. arch. Paweł Sikorski.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu BIM pt. „Pawilon wpisany w teren” są:

I Nagroda – Aleksander Kwaśniak,

II Nagroda – Justyna Kopacz,

III Nagroda – Patrycja Wrona,

Wyróżnienie – Jan Kusior,

Wyróżnienie – Krzysztof Liberda.

img_20191205_123636    sala-as_easy-resize-com

sala-aas_easy-resize-com    sala-zb_easy-resize-com

sala-c_easy-resize-com   sala-zsb_easy-resize-com

data publikacji: 13-12-2019    edycja: 13-12-2019

IX edycja International VELUX Award

Uwaga studenci architektury! Rejestracja do IX edycji International VELUX Award tylko do 1 kwietnia!

Konkurs Grant of Colour 2020

3 lutego ruszyła I edycja konkursu GRANT OF COLOUR skierowanego do młodych projektantów i architektów.

Kurs Studium Fotografii

Trwa rekrutacja na wiosenną edycję kursu Studium Fotografii PK. Szczegóły na http://foto.pk.edu.pl Zapraszamy!

Projekt „Studencki Ambasador”

Na Politechnice Krakowskiej startuje projekt pn. „Studencki Ambasador”, do udziału w którym zaproszeni są wszyscy zainteresowani studenci. Od teraz każdy ma szansę zostać oficjalnym reprezentantem uczelni.