RYNEK KROWODERSKI – WIZJE STUDENCKIE 2018/2019

Wystawa obejmuje projekty studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej dla Rynku Krowoderskiego wykonane w 2019 roku.

Rynek Krowoderski to dziś zaniedbany obszar z ogrodzonym parkingiem dla samochodów w sercu Krowodrzy. Od kilku lat jest on przedmiotem starań o odzyskanie statusu pełnowartościowej przestrzeni publicznej. W czerwcu 2016 został uchwalony Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego obszaru Rynku Krowoderskiego, w którym przewidziano, iż stanie się on główną przestrzenią publiczną dzielnicy.

Studenci przedstawiają swoje propozycje aranżacji placu.

Prezentujemy:

– projekt inżynierski inż. arch. Anny Świętnickiej wykonany w Zakładzie Przestrzeni Urbanistycznych Instytutu Projektowania Urbanistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Agaty Kantarek, prof. PK oraz dr inż. arch. Wojciecha Korbla,

– projekty studentów I roku, I stopnia kierunku Architektura wykonane w Zakładzie Przestrzeni Urbanistycznych oraz Katedrze Kompozycji Urbanistycznej Instytutu Projektowania Urbanistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Agaty Kantarek, prof. PK, dr hab. inż. arch. Beaty Malinowskiej-Petelenz, dr inż. arch. Wojciecha Korbla, dr inż. arch. Karoliny Dudzic-Gyurkovich, mgr inż. arch. Moniki Strzeleckiej-Seredyńskiej i mgr inż. arch. Miłosza Kowalskiego.

fot. Beata Malinowska-Petelenz

data publikacji: 18-12-2019    edycja: 18-12-2019

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową

Aktywność kulturalna w środowisku akademickim – KONKURS

Aktywność kulturalna w środowisku akademickim - KONKURS

Forum Kół Naukowych – nowa inicjatywa Parlamentu Studentów RP

Forum Kół Naukowych - nowa inicjatywa Parlamentu Studentów RP

Bezpłatny kurs języka migowego dla studentów.