Ukazał się najnowszy zeszyt wydawnictwa – PRETEKST.

Serdecznie zapraszamy do lektury dziewiątego zeszytu wydawnictwa – PRETEKST. Prezentuje on metody i efekty nauczania architektury w Zakładzie Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej, w zakresie przedmiotów: Projektowanie architektoniczno-urbanistyczne rok II, domy jednorodzinne; Projektowanie architektoniczno-urbanistyczne rok 3 oraz rok 1 II stopień studiów, zespoły mieszkaniowe i domy wielorodzinne oraz także Projektowanie dyplomowe. Nauczanie zgodne z programem studiów jest uzupełniane o warsztaty i konkursy organizowane z udziałem uczestników spoza Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Konkurs studencki dla drugiego roku studiów: Architektura betonowa – Gra brył – Dom w krajobrazie, w 2018 roku, jak zazwyczaj zorganizowano wraz ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu. Obecny numer wydawnictwa PRETEKST jest także zeszytem monograficznym prezentującym polskojęzyczne wersje pism ogłoszonych w 2018 roku na Międzynarodowej Konferencji organizowanej przez Zakład Architektury Mieszkaniowej i Kompozycji Architektonicznej, i cyklicznego wydawnictwa Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej/ Description of Architectural Space. Temat szczegółowy to: Racjonalistyczna czy intuicyjna droga do architektury – Rationalistic or Intuitive Way to Architecture. Ostatnia część wydawnictwa, zawiera wybrane relacje i wydarzenia związane z życiem zakładu z ostatnich lat i nawet wcześniej. 

Tomasz Kozłowski

Link do zeszytu:

http://www.pretekst.arch.pk.edu.pl/pretekst/Pretekst9.pdf [1]

 

fot. Grzegorz Twardowski

data publikacji: 18-12-2019    edycja: 18-12-2019

Plan zajęć

Harmonogram zajęć na 2020/2021, semestr letni.

Konkurs na projekt i wykonanie muralu o tematyce pokojowej w Parku Pok...

Konkurs na projekt i wykonanie muralu o tematyce pokojowej w Parku Pokoju w Oświęcimiu

Mineralny Klinkier Elastolith, czyli elewacja XXI wieku.

„Mineralny Klinkier Elastolith, czyli elewacja XXI wieku."

BIM w polskiej branży budowlanej – ankieta nt. skali wdrożenia met...

Zapraszamy Państwa do wypełnienia ankiety, która prowadzona jest przy wsparciu firmy PwC oraz Stowarzyszenia BIM Klaster.

XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Urban Composition of Resilient...

25 i 26 marca 2021 odbędzie się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Urban Composition of Resilient City organizowana jako wydarzenie online.

Najnowsze e-wydanie magazynu „Architektura & Biznes” 3/2021 do...

Najnowsze e-wydanie magazynu „Architektura & Biznes” 3/2021 do pobrania BEZPŁATNIE DLA WSZYSTKICH!

Projekt wsparcia wybitnych studentów – Najlepsi z najlepszych! ...

Projekt wsparcia wybitnych studentów „Najlepsi z najlepszych! 4.0” rozpoczęty