Laureaci III Edycji Konkursu im. Marszałka Marka Nawary

Laureatami III Edycji Konkursu im. Marszałka Marka Nawary zostali autorzy prac wykonanych w Instytucie Projektowania Miast i Regionów WAPK. Jest to konkurs na najlepsze prace doktorskie, magisterskie i licencjackie w Małopolsce, które dotyczą ustroju jak i działalności samorządu terytorialnego. Prace mogą również traktować o zagadnieniach szczegółowych związanych ze współpracą uczelni i samorządów jak np. problemy czy zagadnienia zlecone przez samorządy ważne w praktyce funkcjonowania tych instytucji. Organizatorzy podkreślają, że „celem Konkursu jest wyłanianie i nagradzanie osób, które wnoszą znaczący wkład intelektualny w budowanie Rzeczypospolitej Polskiej, jako państwa szanującego zasadę pomocniczości w stosunku do samorządu terytorialnego”. Patronat nad Konkursem objął Marszałek Województwa Małopolskiego.

Dr inż. arch. Mariusz Łysień jest pracownikiem Instytutu Projektowania Miast i Regionów.

Komisja Konkursowa zadecydowała o wyróżnieniu prac:

w kategorii praca doktorska:

dr inż. arch. Mariusz Łysień za pracę doktorską pt. Związki funkcjonalno – przestrzenne miasta nad rzeką. Przykłady ośrodków o wielkości do 50 tysięcy mieszkańców; wykonaną pod opieką promotorską prof. dr hab. inż. arch. Elżbiety Węcławowicz – Bilskiej

oraz

w kategorii praca magisterska:

mgr inż. arch. Marta Waga i mgr inż. arch. Barbara Walas za pracę dyplomową magisterską pt Kalwaria Zebrzydowska – projekt systemu przestrzeni publicznych w mieście, wykonaną pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Matyldy Wdowiarz – Bilskiej, prof. PK

Łącznie w Konkursie wyróżniono cztery prace. Oznacza to, że prace dr inż. arch. Mariusza Łysienia będącego pracownikiem Instytutu Projektowania Miast i Regionów oraz absolwentek WA, mgr inż. arch. Marty Wagi i mgr inż. arch. Barbary Walas, stanowią połowę nagrodzonych w Konkursie prac.

Wręczenie nagród odbyło się w dniu 12.12.2019, podczas uroczystej Gali w Operze Krakowskiej.

Fotografie: Biuro Prasowe UMWM

 

data publikacji: 03-01-2020    edycja: 03-01-2020

Aktualności

CERTYFIKAT DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ...

CERTYFIKAT DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ W KATEGORII „DOSKONAŁY KIERUNEK – DOSKONAŁOŚĆ W KSZTAŁCENIU” DLA KIERUNKU ARCHITEKTURA!

Royal Institute of British Architects zaakceptował zmiany w programac...

Zmiany w programach studiów I i II stopnia kierunku Architektura zaakceptowane przez Royal Institute of British Architects.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową organizowany przez Polskie Sto...

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową organizowany przez Polskie Stowarzyszenie "Dachy Zielone" (PSDZ)

Konkurs architektoniczny „24-godzinny Zegar Słoneczny”

Konkurs architektoniczny „24-godzinny Zegar Słoneczny”

Kalendarium

Nie ma nadchodzących wydarzeń.

Pokaż wszystkie