Arch. Dariusz Dziwak zdobył I nagrodę w konkursie „DYPLOM Z ARCHICADEM”

21 października br. w  warszawskim Multikinie Złote Tarasy zostały ogłoszone wyniki II edycji Konkursu „Dyplom z ARCHICADEM”. Pierwszą nagrodę w tym roku otrzymał arch. Dariusz Dziwak z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej za dyplomową pracę magisterską pod tytułem Tożsamość miasta. Centrum Kultury Ziemi Zatorskiej w Zatorze. Promotorem pracy jest prof. dr hab. inż. arch. Wacław Celadyn.

Konkursowe statuetki wręczyli wiceprezes zarządu WSC GRAPHISOFT CENTER arch. Iwona Szymanik i  sekretarz organizacyjny konkursu arch. Rafał Ślęk. Finał konkursu odbył się w  ramach wydarzenia organizowanego przez wydawnictwo BUILDER – 4FUTUREDAY Dzień Młodego Architekta i  Inżyniera. Młodzi ludzie nabywający kompetencje zawodowe mieli okazję zapoznać się z  ideą konkursu, która ma na celu promocję młodych, zdolnych architektów wykorzystujących oprogramowanie BIM, jak również zachęcenie studentów do sięgania po najnowsze zdobycze technologii informatycznych. W  trakcie wydarzenia odwiedzający obejrzeli wystawę prezentującą nagrodzone projekty i  albumy z przeglądem prac konkursowych.

Oceniono  161 prac — 78 dyplomowych prac inżynierskich i 83 magisterskie. Prace nadeszły z  niemal wszystkich uczelni w Polsce.

Prace oceniało jury w składzie:

•  mgr inż. arch. Robert Konieczny (KWK Promes) — przewodniczący,
  •  mgr inż. arch. Piotr Buśko (Biuro Projektowe PROFIL),
  •  mgr inż. arch. Wojciech Gwizdak (2G Studio),
  •  mgr. inż. arch. Szymon Wojciechowski (APA Wojciechowski),
  •  mgr inż. arch. Witold Szymanik (WSC),
  •  mgr inż. arch. Rafał Ślęk (WSC) — sekretarz organizacyjny.

Lista nagrodzonych w kategorii dyplomy magisterskie:

I NAGRODA

Dariusz Dziwak / Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej

II NAGRODA

Maciej Osuch / Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

III NAGRODA

Bartosz Stanek / Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej

Opinia komisji do zwycięskiej pracy: Nagrodę przyznano za propozycje budowy intrygującej rzeźbiarskiej formy umieszczonej pośrodku stawu Piastowskiego w Zatorzu. To nieprzypadkowo wybrane miejsce ma uzupełniać oferowany turystom i mieszkańcom wachlarz usług, a swą formą ma stanowić atrakcyjnie przestrzennie obudowę dla warsztatów, mediateki, sal wielofunkcyjnych czy audytorium. Umiejętnie użyte środki wyrazu architektonicznego sprawiają, że całość jest spójna. Projekt interesująco formalnie wykorzystuje wodę jako element wzmacniający i współgrający z proponowaną bryłą. Na uwagę zasługują również rozwiązania zaproponowane we wnętrzach, które w sposób prosty, ale też i atrakcyjny podkreślają funkcje obiektu.

Obecnie trwa kolejna, trzecia edycja Konkursu, do której zgłaszane mogą być prace dyplomowe obronione w roku 2019. Po jej rozstrzygnięciu również ukaże się publikacja prezentują – ca nagrodzone prace, podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych edycji

Źródło: http://archicad.pl/

data publikacji: 22-01-2020    edycja: 22-01-2020

IX edycja International VELUX Award

Uwaga studenci architektury! Rejestracja do IX edycji International VELUX Award tylko do 1 kwietnia!

Konkurs Grant of Colour 2020

3 lutego ruszyła I edycja konkursu GRANT OF COLOUR skierowanego do młodych projektantów i architektów.

Kurs Studium Fotografii

Trwa rekrutacja na wiosenną edycję kursu Studium Fotografii PK. Szczegóły na http://foto.pk.edu.pl Zapraszamy!

Projekt „Studencki Ambasador”

Na Politechnice Krakowskiej startuje projekt pn. „Studencki Ambasador”, do udziału w którym zaproszeni są wszyscy zainteresowani studenci. Od teraz każdy ma szansę zostać oficjalnym reprezentantem uczelni.