Konkurs Architektury Ceglanej

Celem konkursu jest pokazanie umiejętności warsztatowych studentów kierunków architektonicznych uczelni wyższych, w zakresie projektowania architektonicznego z wykorzystaniem wyrobów klinkierowych na elewacji oraz budowanie świadomości piękna architektury ceglanej.

Ideą konkursu jest budowanie świadomości piękna architektury ceglanej, oraz propagowanie klinkieru jako najszlachetniejszego z materiałów elewacyjnych. Chcemy przybliżyć przyszłym architektom technologię elewacji z cegieł i płytek klinkierowych, oraz zapoznać ich z możliwościami jakie daje dziś architektowi – rynek ceramicznych materiałów elewacyjnych.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu autorskiej pracy architektonicznej w dowolnej formie rysunku. Obowiązujący format pracy to plansza 100×70 cm w układzie poziomym.

W konkursie oceniane są niezrealizowane projekty (koncepcje) mogące być wizją zagospodarowania konkretnej przestrzeni w istniejącej, lub abstrakcyjnej lokalizacji. Każdy uczestnik może złożyć pracę w jednej lub obu wyróżnionych kategoriach:

Kategoria I – Dom jednorodzinny

Kategoria II – Budownictwo przyszłości

Organizatorem konkursu jest Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej przy merytorycznym wsparciu Stowarzyszenia Architektów Polskich. Sponsorami konkursu są firma Winerberger, Roben, Vandersanden, Lode, King Klinker, Klinkier Gołowczyński. Patronatem medialnym portal domzcegly.pl.

kac-facebook-wystawa-2019-politechnika-krakowska

data publikacji: 22-01-2020    edycja: 22-01-2020

IX edycja International VELUX Award

Uwaga studenci architektury! Rejestracja do IX edycji International VELUX Award tylko do 1 kwietnia!

Konkurs Grant of Colour 2020

3 lutego ruszyła I edycja konkursu GRANT OF COLOUR skierowanego do młodych projektantów i architektów.

Kurs Studium Fotografii

Trwa rekrutacja na wiosenną edycję kursu Studium Fotografii PK. Szczegóły na http://foto.pk.edu.pl Zapraszamy!

Projekt „Studencki Ambasador”

Na Politechnice Krakowskiej startuje projekt pn. „Studencki Ambasador”, do udziału w którym zaproszeni są wszyscy zainteresowani studenci. Od teraz każdy ma szansę zostać oficjalnym reprezentantem uczelni.