PREZENTACJA TECHNOLOGII VR I JEJ ZASTOSOWANIA W PROJEKTACH BIM

W zakładzie Geometrii Wykreślnej i Technologii Cyfrowych (A-43) został zaprezentowany jeden z najnowocześniejszych sprzętów dostępnych na rynku, służących do obsługi środowiska VR (Virtual Reality). Zajęcia z Technik Komputerowych umożliwiają obecnie  zapoznanie się z najnowszymi trendami i coraz powszechniej używaną w świecie architektury technologią wirtualnej rzeczywistości.

W pracowniach komputerowych zostały zorganizowane laboratoria dla studentów programu Erasmus. W ramach zajęć przedstawiono modele istniejących budynków wykonane  na podstawie oryginalnych dokumentacji wykonawczych oraz umożliwiono uczestnikom kursu „zwiedzanie” ich własnych modeli koncepcyjnych, zaprojektowanych przy pomocy oprogramowania Sketchup oraz ArchiCAD. Ponadto zostało zaprezentowane połączenie technologii VR oraz BIM. Studenci mieli okazję zapoznać się z najnowszymi możliwościami koordynacji międzybranżowej na podstawie wirtualnych obiektów z pełną infrastrukturą techniczną i instalacjami. Prezentacje odbyły się w połączeniu oprogramowania Twinmotion z zestawem VR  Valve Index.

Dzięki kooperacji Zakładu Geometrii Wykreślnej i Technologii Cyfrowych z firmami zewnętrznymi uczestnicy kursu mogli zobaczyć  między innymi obiekty 3D takie jak Stadion miejski w Tychach czy budynek Astrocentrum w Chełmcu.

20200114_191059

img_20200114_132230895

img_20200114_115608369

img_20200114_113900778_portrait

data publikacji: 23-01-2020    edycja: 23-01-2020

Aktualności

CERTYFIKAT DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ...

CERTYFIKAT DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ W KATEGORII „DOSKONAŁY KIERUNEK – DOSKONAŁOŚĆ W KSZTAŁCENIU” DLA KIERUNKU ARCHITEKTURA!

Royal Institute of British Architects zaakceptował zmiany w programac...

Zmiany w programach studiów I i II stopnia kierunku Architektura zaakceptowane przez Royal Institute of British Architects.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową organizowany przez Polskie Sto...

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową organizowany przez Polskie Stowarzyszenie "Dachy Zielone" (PSDZ)

Konkurs architektoniczny „24-godzinny Zegar Słoneczny”

Konkurs architektoniczny „24-godzinny Zegar Słoneczny”

Kalendarium

Nie ma nadchodzących wydarzeń.

Pokaż wszystkie