ZMARŁA MARIA NOWAK

Maria Nowak, fot. Beata Malinowska-Petelenz

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 1 maja 2020 roku, po ciężkiej chorobie, zmarła w wieku 66 lat Maria Nowak, wieloletni pracownik Katedry Kompozycji Urbanistycznej w Instytucie Projektowania Urbanistycznego na Wydziale Architektury.

Pani Maria Nowak była technikiem fotografikiem, wspierającym przez szereg lat swoim kunsztem i talentem fotografika prace projektowe i badania naukowe realizowane w Katedrze kierowanej przez jej pierwszego Kierownika i Dyrektora Instytutu – Profesora Witolda Cęckiewicza i przez kolejne lata funkcjonowania Katedry. Dokumentowała swoimi fotografiami wszystkie ważniejsze wydarzenia oficjalne – wystawy, konferencje, a także sprzyjające integracji spotkania towarzyskie pracowników Katedry i Instytutu. Była nieocenionym kronikarzem życia Katedry, Instytutu i Wydziału. Jej zdjęcia wzbogacają szatę graficzną wydawanego w latach 1999- 2005 Rocznika Wydziału Architektury. Jako pracownik techniczny swoją pracą wspierała codzienne funkcjonowanie Katedry. Była pracownikiem skromnym i cichym, lecz niezwykle rzetelnym, sumiennie wykonującym swoją pracę, życzliwym i przyjaźnie ustosunkowanym do współpracowników i studentów. Straciliśmy sympatyczną koleżankę, przyjaciela, dobrego człowieka.

Dziekan Wydziału Architektury,

Pracownicy Instytutu Projektowania Urbanistycznego

data publikacji: 03-05-2020    edycja: 03-05-2020

Aktualności

CERTYFIKAT DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ...

CERTYFIKAT DOSKONAŁOŚCI KSZTAŁCENIA POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ W KATEGORII „DOSKONAŁY KIERUNEK – DOSKONAŁOŚĆ W KSZTAŁCENIU” DLA KIERUNKU ARCHITEKTURA!

Royal Institute of British Architects zaakceptował zmiany w programac...

Zmiany w programach studiów I i II stopnia kierunku Architektura zaakceptowane przez Royal Institute of British Architects.

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową organizowany przez Polskie Sto...

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową organizowany przez Polskie Stowarzyszenie "Dachy Zielone" (PSDZ)

Konkurs architektoniczny „24-godzinny Zegar Słoneczny”

Konkurs architektoniczny „24-godzinny Zegar Słoneczny”

Kalendarium

Nie ma nadchodzących wydarzeń.

Pokaż wszystkie