Patrycja Mikołajek zwyciężczynią tegorocznej Sesji Studenckich Kół Naukowych WA PK

Z ramienia Koła Naukowego Architektury Najnowszej, działającego pod opieką: Prof. dr hab. inż. arch. Ewy Węcławowicz-Gyurkovich i dr inż. arch. Joanny Białkiewicz – I miejsce zajęła Patrycja Mikołajek z referatem pt.: „Pandemia w architekturze vs architektura w pandemii„.

Patrycja Mikołajek:Pandemia COVID-19 skłoniła wszystkich do refleksji. Nasze życie gwałtownie wywróciło się do góry nogami. Zmieniły się nasze potrzeby, tryb życia, a także niemal każdy aspekt naszej egzystencji. Nagle okazało się, że przestrzenie, w których żyjemy nie są wystarczająco dostosowane do nowych okoliczności. Klaustrofobiczne mieszkania, brak wydzielonych pomieszczeń pełniących funkcję biura, czy miejsca do nauki, ograniczony dostęp do natury i świeżego powietrza. Ilu z nas borykało się z takim problemem? Nasze otoczenie to niezwykle istotny aspekt, który ma ogromny wpływ na ludzkie samopoczucie. Główną rolę w kreowaniu go ma nikt inny, jak architekci. Swoją prezentacją chciałam skłonić do refleksji, zwrócić uwagę na problemy i zagadnienia związane z pracą w domu oraz pokazać rozwiązania, które tworzą przyjazne i bezpiecznie przestrzenie w dobie pandemii„.

Z Koła Naukowego Historii Architektury Polskiej, działającego pod opieką: dr inż. arch. Elżbiety Waszczyszyn, prof. PK i dr inż. arch. Joanny Białkiewicz – II miejsce zajęły Julia Sarwa i Maria Waszczyszyn prezentując pracę pt.: „Współczesne techniki i technologie w ochronie i ekspozycji zabytkowej  architektury sakralnej zachowanej w stanie ruiny. Wstęp do analizy odbioru społecznego„.

Na III miejscu ex aequo znaleźli się ponownie członkowie Koła Naukowego Architektury Najnowszej Łukasz Dworak z prezentacją pt.: „Metafizyczna podróż. Dom Luisa Barragána” oraz Maria Waszczyszyn, która zaprezentowała temat pt.: „Architektura symbiotyczna – przywracanie więzi z naturą w zurbanizowanej, post-pandemicznej przestrzeni człowieka„.

Wyróżnienie otrzymał członek Koła Naukowego Historii Architektury Polskiej i student B.D. in English Dawid Żurowski za prezentowany w języku angielskim referat pt. „Crystal  Palace  in  London  – a  great feat  of  engineering”.

Gratulujemy studentom i opiekunom nagrodzonych w tym roku kół naukowych i życzymy im dalszych sukcesów.

slajd13 slajd12 slajd11 slajd10

patrycja-mikolajek

data publikacji: 18-06-2021    edycja: 21-06-2021

Msza święta żałobna prof. zw. dr hab. inż. arch. Wojciecha Buliń...

Msza święta żałobna przy Zmarłym odprawiona zostanie w poniedziałek dnia 6 grudnia 2021 roku, o godzinie 12.00 w południe, w kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 22 listopada odeszła Małgorz...

22 listopada 2021r. po krótkiej ciężkiej chorobie, zmarła Małgorzata Jagoszewska, wieloletni pracownik Instytutu Projektowania Miast i Regionów Wydziału Architektury.

Inauguracja studiów podyplomowych: Archikultura. Edukator architekton...

W dniu 15 października 2021 r. odbyła się inauguracja studiów podyplomowych: Archikultura. Edukator architektoniczny.

Pracownik WA PK dr hab. inż. arch. Michał Krupa, prof. PK w składzi...

Pracownik Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego (A-3) dr hab. inż. arch. Michał Krupa, prof. PK został powołany przez Prezydenta Miasta Krakowa w skład Rady Strategii, która jest zespołem eksperckim reprezentujący ś

Chcesz wyjechać na praktykę za granicę w zawodzie powiązanym z kie...

Z Organizacją IAESTE Politechniki Krakowskiej jest to możliwe.

III Krakowskie Seminarium o Przestrzeniach Urbanistycznych

III Krakowskie Seminarium o Przestrzeniach Urbanistycznych

Wystawa poplenerowa 1 roku AK w Galerii „Gil” PK

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poplenerowej 1 roku AK w Galerii "Gil" PK przy ul. Warszawskiej 24.