Konkurs „Lampa w geometrycznej odsłonie” oraz „Loft – wczoraj i dziś”

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza studentów i Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej do udziału w dwóch konkursach:

„Lampa w geometrycznej odsłonie”

oraz

„Loft – wczoraj i dziś”

Konkursy skierowane są do studentów kierunków artystycznych oraz młodych projektantów i architektów. Ich celem jest zainspirowanie młodych ludzi do potraktowania światła jako ważnego elementu kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zainteresowanie technologią LED,  i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych. Liczymy bardzo na kreatywność i różnorodność pomysłów.

Organizatorem konkursów jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z organizatorem 29-tych Międzynarodowych Targów Światło www.lightfair.pl oraz śląskim środowiskiem architektów.

Zadaniem Konkursu LOFT – wczoraj i dziś jest opracowanie projektu loftu z zaproponowaniem funkcjonalnych rozwiązań aranżacyjnych o innowacyjnym charakterze, z uwzględnieniem aktualnych trendów i w zgodzie z zasadami sztuki architektonicznej. Istotną rolę w projekcie ma odgrywać również analiza oddziaływania światła zarówno naturalnego jak i naturalnego i sztucznego na charakter i przestrzeń loftu, na wytworzenie w nim stylu lub klimatu loftowego.

LAMPA w geometrycznej odsłonie to Konkurs na kreatywny projekt oprawy oświetleniowej. Przedmiotem pracy konkursowej jest zaprojektowanie urządzenia oświetleniowego w geometrycznej formie. Może to być cały system oświetleniowy jak również jedna oprawa oświetleniowa o nowatorskiej funkcji i geometrycznej formie.

lampa-w-geometrycznej-odslonie-oraz-loft-wczoraj-i-dzis-miniatura

Udział w konkursach to sposób na odkrywanie potencjału twórczego i promocję młodych ludzi z pasją, dla których zabawa formą, przestrzenią i materią stanowi wyzwanie oraz pole do realizacji własnych marzeń. Bardzo ważnym zadaniem konkursów jest zainicjowanie kontaktów pomiędzy młodymi projektantami a polskimi producentami oświetlenia.

Dla zwycięzców obu konkursów przewidziane są nagrody pieniężne i nagrody rzeczowe, a prace finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas, 29-tych Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO w dniach 26-28 stycznia 2022 roku w Warszawie.

W targach biorą udział największe i najbardziej liczące się firmy w Polsce jak i na świecie, będzie to więc znakomita okazja do promocji najbardziej utalentowanych polskich studentów, okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy młodymi projektantami oraz architektami ze środowiskiem polskich producentów sprzętu oświetleniowego.

Dodatkowe informacje konkursowe dostępne są na stronach: www.lightfair.pl oraz www.pzpo.pl

Regulamin Konkursu LOFT – wczoraj i dziś: loft_wczoraj-i-dzis_regulamin

Regulamin Konkursu LAMPA w geometrycznej odsłonie: lampa_w_geometrycznej_odslonie_regulamin

firmowka_pl

data publikacji: 02-08-2021    edycja: 04-08-2021

Msza święta żałobna prof. zw. dr hab. inż. arch. Wojciecha Buliń...

Msza święta żałobna przy Zmarłym odprawiona zostanie w poniedziałek dnia 6 grudnia 2021 roku, o godzinie 12.00 w południe, w kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 22 listopada odeszła Małgorz...

22 listopada 2021r. po krótkiej ciężkiej chorobie, zmarła Małgorzata Jagoszewska, wieloletni pracownik Instytutu Projektowania Miast i Regionów Wydziału Architektury.

Inauguracja studiów podyplomowych: Archikultura. Edukator architekton...

W dniu 15 października 2021 r. odbyła się inauguracja studiów podyplomowych: Archikultura. Edukator architektoniczny.

Pracownik WA PK dr hab. inż. arch. Michał Krupa, prof. PK w składzi...

Pracownik Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego (A-3) dr hab. inż. arch. Michał Krupa, prof. PK został powołany przez Prezydenta Miasta Krakowa w skład Rady Strategii, która jest zespołem eksperckim reprezentujący ś

Chcesz wyjechać na praktykę za granicę w zawodzie powiązanym z kie...

Z Organizacją IAESTE Politechniki Krakowskiej jest to możliwe.

III Krakowskie Seminarium o Przestrzeniach Urbanistycznych

III Krakowskie Seminarium o Przestrzeniach Urbanistycznych

Wystawa poplenerowa 1 roku AK w Galerii „Gil” PK

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poplenerowej 1 roku AK w Galerii "Gil" PK przy ul. Warszawskiej 24.