Konkurs „KOD MIASTA”

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie artystycznym na opracowanie graficznego kolażu pn. „KOD MIASTA” promującego Konferencję pod tym samym tytułem.

kod_miasta-2022

REGULAMIN KONKURSU

KOD MIASTA”

Celem konkursu jest opracowanie graficznego kolażu przedstawiającego tytułowy „Kod Miasta”. Kod to umowny system znaków i symboli przekazujący informacje w języku danego systemu. W tym przypadku systemem nazwiemy miasto jako ukształtowaną jednostkę posiadającą unikatowe cechy. Przepełnione jest ono symbolami uniwersalnymi, powtarzającymi się w wielu miejscach na świecie, oraz znakami unikatowymi, charakterystycznymi jedynie dla danej lokalizacji. Każde miasto funkcjonuje w wyjątkowy dla siebie sposób, a jego wewnętrzne zależności i interakcje również wpływają na ogólny całokształt odbioru danej przestrzeni.

Informatyczny kod źródłowy podaje przy pomocy określonego języka instrukcje opisujące operacje, które na otrzymanych danych wykona komputer. Językiem pracy konkursowej będzie autorska grafika, instrukcjami zaś wybrane obrazy czy kształty symbolizujące niewyczerpany katalog miejsc, struktur przestrzennych, uwarunkowań lokalizacyjnych, krajobrazowych, płaszczyzn społecznych i ekonomicznych etc. To na ich podstawie w świadomości odbiorcy, przechowującego w pamięci indywidualny zbiór danych, dokonają się operacje interpretujące stworzony przez autora przekaz.
Uczestnicy posiadają dowolność w interpretacji tematu konkursu.

 1. Organizatorzy konkursu:
  Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki: 31-155 Kraków, ul. Warszawska 24
  Zaporoski Narodowy Uniwersytet Techniczny, Zhukovs’koho St, 64, Zaporizhzhia, Zaporizhia Oblast, Ukraina, 69063
 1. Patronat honorowy nad konkursem
  Konsul Generalny RP w Charkowie – Piotr Stachańczyk

Dziekan Wydziału Architektury PK – dr hab. inż. arch. Magdalena Kozień-Woźniak, prof. PK

 1. FORMA KONKURSU I JEGO PODSTAWA PRAWNA

Konkurs jest konkursem artystycznym studenckimi jednoetapowym, którym uczestnicy przez zgłoszenie się zostają dopuszczeni do udziału w konkursie. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie studenci.

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOT KONKURSU

 1. Przedmiotem konkursu jest stworzenie nieprzestrzennego (płaskiego) kolażu
  w dowolnej technice i zapisanie go formacie PDF, maksymalna wielkość pliku to 5MB). Praca zapisana powinna być tak aby umożliwiała wydruk w formacie A-3 (tj.297 x 420 mm

Celem dydaktycznym tego konkursu jest wykazanie się świadomością wewnętrznych współzależności miasta z człowiekiem i środowiskiem. Uczestnik musi wykazać się umiejętnościami w tworzenia kompozycji i syntetyzacji zagadnień miejskich.

Jest to również praktyczny sprawdzian opanowania warsztatu tworzenia odpowiedniej kompozycji, przynależnego zawodom uznanym powszechnie za artystyczne.

 1. Akcent pracy należy położyć na wskazanie cech charakteryzujących kodowanie miasta w różnych jego płaszczyznach (społecznej/ekonomicznej/struktur przestrzennych/uwarunkowań lokalizacyjnych/krajobrazowych)

 2. Celem merytorycznym konkursu jest stworzenie dzieła o wysokich walorach artystycznych niosącego odpowiedz jaki jest lub czym jest KOD Miasta

Strona konkursu: Konkurs „KOD MIASTA” (pk.edu.pl)

data publikacji: 08-12-2021    edycja: 08-12-2021

Informacja dotycząca Akademickiego Punktu Konsultacji Psychologiczno...

Informacja dotycząca Akademickiego Punktu Konsultacji Psychologiczno-Pedagogicznych

Bezpłatne kursy prowadzone przez Centrum Pedagogiki i Psychologii PK

Zachęcamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w bezpłatnych kursach prowadzonych przez Centrum Pedagogiki i Psychologii PK: m.in. Studium pedagogiczne oraz kurs języka migowego.

Gościnny wykład prowadzony przez Henrika Clausena – Dyrektora ...

Katedra Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego zaprasza na wykład gościnny prowadzony przez Henrika Clausena - Dyrektora Akademii Światła FAGERHULT LIGHTING ACADEMY Research & Education in Lighting

ISSUM – INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL ON URBAN MORPHOLOGY – Rome 20/...

ISSUM – INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL ON URBAN MORPHOLOGY – Rome 20/28 June 2022

ISUF 2022 XXIX CONFERENCE OF THE INTERNATIONAL SEMINAR ON URBAN FORM 2...

ISUF 2022 XXIX CONFERENCE OF THE INTERNATIONAL SEMINAR ON URBAN FORM 2022 ŁÓDŹ – KRAKÓW | SEPTEMBER 6 – 11, 2022 Urban Redevelopment and Revitalisation A Multidisciplinary Perspective

Msza święta żałobna prof. zw. dr hab. inż. arch. Wojciecha Buliń...

Msza święta żałobna przy Zmarłym odprawiona zostanie w poniedziałek dnia 6 grudnia 2021 roku, o godzinie 12.00 w południe, w kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 22 listopada odeszła Małgorz...

22 listopada 2021r. po krótkiej ciężkiej chorobie, zmarła Małgorzata Jagoszewska, wieloletni pracownik Instytutu Projektowania Miast i Regionów Wydziału Architektury.