Odszedł od nas wielki malarz

Odszedł od nas wielki malarz, grafik i profesor Wydziału Architektury PK
Ryszard Grazda.

Ryszard Grazda urodził się 1952 r. w Legnicy. Studiował na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Miał kilkadziesiąt wystaw w Polsce i za granicą. W roku 2011 otrzymał stopień doktora habilitowanego na Wydziale Artystycznym ASP w Katowicach na podstawie pracy „Róże – drzeworyty, kolaże graficzne”.

Był profesorem w Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Warszawie Katowicach, Słupsku, Zielonej Górze i Bydgoszczy, oraz w Nowym Jorku, Filadelfii, Pradze i Paryżu.

Ryszard Grazda otrzymał wiele prestiżowych nagród – między innymi: Medal Honorowy Międzynarodowego Biennale Grafiki w Krakowie, nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Graficznym w Filadelfii, Grand Prix w konkursie „Najlepsza grafika miesiąca” w Krakowie. Uzyskał też stypendia Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezydenta miasta Krakowa. Był członkiem ZPAP od 1981 roku oraz Stowarzyszenia Triennale Grafiki w Krakowie. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

full_29

 

data publikacji: 27-03-2022    edycja: 27-03-2022

Plan zajęć 2021/22

Aktualny plan zajęć. Rok akademicki 2021/22 semestr letni.

Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of...

Dnia 14.06. 2022. na WA PK odbyły się Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of solidarity in the face of the contemporary threats”.

X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco

W dniach 13. 05.2022. 14.05.2022 - odbyła się X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco dedykowana studentom i doktorantom.

Debata „Łączymy siły!

W dniu 12.05.2022. na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej odbyła się otwarta debata pod hasłem „Łączymy siły! Współpraca na rzecz przestrzeni dostępnej w kontekście projektowania zrównoważonego.”

I. edycja Konkursu „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓ...

I edycja Konkursu "DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ" i prezentacje "Akademika Marzeń" na koniec warsztatów organizowanych przez Builder Polska i Stowarzyszenie Producentów Betonów.

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for ap...

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for applications for the 2022 RIBA Norman Foster Travelling Scholarship.

Pomoc dla Ukrainy!

Pomoc dla Ukrainy!