PRAKTYKI STUDENCKIE I PLENER MALARSKI W HRUBIESZOWIE W LIPCU 2022

W ramach realizacji projektu „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji” zapraszamy studentów architektury i architektury krajobrazu do Hrubieszowa na praktyki studenckie i plener malarski w lipcu 2022 r.

Wracając do dawnych tradycji praktyk studenckich, prowadzonych w latach 80 i 90. XX wieku przez Profesora Wydziału Architektury Wiktora Zina, hrubieszowianina, wybitnego znawcy historii, zabytków, doskonałego rysownika i mentora wielu pokoleń architektów i konserwatorów zabytków – Hrubieszów ponownie będzie gościł studentów architektury z Politechniki Krakowskiej, by na swoich rysunkach i obrazach utrwalali piękno hrubieszowskich krajobrazów i zabytków.

Celem praktyk – realizowanych w ramach działania „Hrubieszowski dom z klimatem” – jest rejestracja rysunkowa i malarska oraz inwentaryzacje architektoniczno-krajobrazowe starych drewnianych domów z ogrodami, w tym Domu Profesora Wiktora Zina, tzw. „Zinówki”. Efekty praktyk i pleneru zostaną zaprezentowane na wystawach na Politechnice Krakowskiej i w Hrubieszowskim Domu Kultury, a także opublikowane w monografii pt. „Dom i ogród w krajobrazie Hrubieszowa – historia, tradycja, duch miejsca. Część I”, wraz ze spacerownikiem, mini-przewodnikiem po trasie turystycznej „Hrubieszowski dom z klimatem”, która będzie jednym z efektów projektu.

Zapraszamy studentów architektury i architektury krajobrazu na:

>>> PLENER MALARSKI >>> Katedra Rysunku, Malarstwa i Rzeźby WAPK zaprasza lubiących malować:) studentów kierunków architektura i architektura krajobrazu na plener malarski, który odbędzie się w Hrubieszowie w dniach 11 – 15 lipca 2022 r. Plener poprowadzi dr hab. inż. arch. Beata Makowska, prof. PK. Zgłoszenia na plener bezpośrednio do Pani Profesor lub na listę w sekretariacie KAK (pok. 8, WAPK Warszawska 24).  Ilość miejsc – 10 osób. UWAGA: Plener malarski w Hrubieszowie nie zalicza pleneru malarskiego po pierwszym roku na architekturze !!!

>>> PRAKTYKA INWENTARYZACYJNA ARCHITEKTONICZNA >>> Katedra Historii i Konserwacji Zabytków WAPK  zaprasza studentów III roku kierunku architektura na praktykę inwentaryzacyjną architektoniczną w Hrubieszowie w dniach 4 – 15 lipca 2022 r. Praktyka odbędzie się pod opieką dr hab. inż. arch. Jolanty Sroczyńskiej, prof. PK i mgr inż. arch. Dominiki Strzałki-Rogal. Zgłoszenia na praktykę w KHiKZ. Ilość miejsc – 15 osób.

>>> PRAKTYKA INWENTARYZACYJNA ARCHITEKTONICZNO-KRAJOBRAZOWA >>> Katedra Architektury Krajobrazu WAPK zaprasza studentów II roku kierunku architektura krajobrazu na praktykę inwentaryzacyjną architektoniczno-krajobrazową, która odbędzie się w Hrubieszowie w dniach 4 – 8 lipca 2022 r. Praktykę poprowadzą dr inż. arch. Izabela Sykta i mgr inż. Katarzyna Fabijanowska. Zapisy na praktykę – w sekretariacie KAK. Ilość miejsc – 10 osób.

Więcej o projekcie >>> http://rozwojlokalny-hrubieszow.pk.edu.pl/ >>> Izabela Sykta, Hrubieszowskie wyzwanie, Nasza Politechnika 3/2022, s. 15-19  http://nasza.pk.edu.pl/images/stories/NP/np-2022-03.pdf#page=17&

hru_pk_praktyki-plakat-info-9-maja

 

 

data publikacji: 12-05-2022    edycja: 12-05-2022

Plan zajęć 2021/22

Aktualny plan zajęć. Rok akademicki 2021/22 semestr letni.

Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of...

Dnia 14.06. 2022. na WA PK odbyły się Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of solidarity in the face of the contemporary threats”.

X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco

W dniach 13. 05.2022. 14.05.2022 - odbyła się X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco dedykowana studentom i doktorantom.

Debata „Łączymy siły!

W dniu 12.05.2022. na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej odbyła się otwarta debata pod hasłem „Łączymy siły! Współpraca na rzecz przestrzeni dostępnej w kontekście projektowania zrównoważonego.”

I. edycja Konkursu „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓ...

I edycja Konkursu "DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ" i prezentacje "Akademika Marzeń" na koniec warsztatów organizowanych przez Builder Polska i Stowarzyszenie Producentów Betonów.

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for ap...

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for applications for the 2022 RIBA Norman Foster Travelling Scholarship.

Pomoc dla Ukrainy!

Pomoc dla Ukrainy!