Wykład Profesora wizytującego Oleny Olinynyk
Katedra Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego Wydział Architektury Politechnika Krakowska ma zaszczyt zaprosić na wykład profesor Oleny Oliynyk, który odbędzie się 19 maja 2022 o godzinie 15:00 w Auli w Budynku „Kotłownia” ul. Warszawska 24.
Wykład odbędzie się po angielsku w ramach pobytu Oleny Oliynyk jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK.

Olena Oliynyk jest architektką i urbanistką, doktorem architektury i profesorem nadzwyczajnym Wydziału Architektury Narodowej Akademii Sztuki i Architektury w Kijowie na Ukrainie. Jest również wiceprzewodniczącą Narodowego Związku Architektów Ukrainy; członkiem korespondentem Ukraińskiej Akademii Architektury; członkiem ICOMOS (UNESCO); członkiem Komisji Edukacji Architektonicznej UIA. Jej praca obejmuje projektowanie i badania zarówno w skali architektonicznej, jak i urbanistycznej, obecnie koncentruje się na przestrzeniach miejskich, ochronie dziedzictwa i rozwoju miast historycznych. Olena Oliynyk jest autorką ponad 20 projektów urbanistycznych obejmujących rewitalizację historycznych centrów miast Ukrainy, Stanów Zjednoczonych i Zielonego Przylądka; projektowała wiele budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Przez 15 lat była redaktorem i autorką tekstów o architekturze i designie „Architektura i Prestiż”; jest też autorką 3 podręczników: „Teorie i koncepcje projektowania”, „Zasady projektowania wnętrz” i „Projektowanie przestrzeni miejskich”, opublikowała siedem monografii i ponad 150 artykułów

data publikacji: 19-05-2022    edycja: 19-05-2022

Plan zajęć 2021/22

Aktualny plan zajęć. Rok akademicki 2021/22 semestr letni.

Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of...

Dnia 14.06. 2022. na WA PK odbyły się Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of solidarity in the face of the contemporary threats”.

X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco

W dniach 13. 05.2022. 14.05.2022 - odbyła się X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco dedykowana studentom i doktorantom.

Debata „Łączymy siły!

W dniu 12.05.2022. na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej odbyła się otwarta debata pod hasłem „Łączymy siły! Współpraca na rzecz przestrzeni dostępnej w kontekście projektowania zrównoważonego.”

I. edycja Konkursu „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓ...

I edycja Konkursu "DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ" i prezentacje "Akademika Marzeń" na koniec warsztatów organizowanych przez Builder Polska i Stowarzyszenie Producentów Betonów.

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for ap...

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for applications for the 2022 RIBA Norman Foster Travelling Scholarship.

Pomoc dla Ukrainy!

Pomoc dla Ukrainy!