WYKŁAD PROFESORA WIZYTUJĄCEGO DAVIDA FOXA

Katedra Projektowania Architektonicznego Wydział Architektury Politechnika Krakowska ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora Davida Foxa, który odbędzie się 13 czerwiec 2022 o godzinie 14:15 w  Auli w Budynku „Kotłownia” ul. Warszawska 24.

Wykład odbędzie się po angielsku w ramach pobytu Davida Foxa jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK.

David Fox jest profesorem nadzwyczajnym na University of Tennessee, gdzie uczy projektowania na pierwszym roku studiów oraz na poziomach wyższych. W pracy dydaktycznej w ramach studia projektowego dla pierwszego roku studiów kładzie nacisk na projektowanie z wykorzystaniem rysunku, malarstwa i nowych mediów. Na wyższych poziomach kształcenia architektonicznego koncentruje się na problemach dotyczących obszarów śródmiejskich. Projekty te adresowane są do społeczności charakteryzujących się ograniczoną dostępnością do dobrej architektury i designu. Jest dwukrotnym stypendystą Fundacji Fulbrighta na Politechnice Krakowskiej. Od 30 lat współpracuje z Wydziałem Architektury PK. Jest licencjonowanym architektem z doświadczeniem zawodowym w Waszyngtonie, Fayetteville w Arkansas i Canton w stanie Missisipi. Na jego doświadczenie projektowe składają się projekty o różnej skali. Większość realizacji to projekty architektury mieszkaniowej. Praca na Wydziale Architektury w ramach stypendium Fulbrighta stwarza dla niego okazję badania implikacji rysunku, sztuk i nowych mediów w procesie twórczym na początkowych etapach edukacji architektonicznej. Jest miłośnikiem Krakowa i wieloletnim przyjacielem WA PK.

data publikacji: 09-06-2022    edycja: 09-06-2022

Plan zajęć 2021/22

Aktualny plan zajęć. Rok akademicki 2021/22 semestr letni.

Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of...

Dnia 14.06. 2022. na WA PK odbyły się Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of solidarity in the face of the contemporary threats”.

X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco

W dniach 13. 05.2022. 14.05.2022 - odbyła się X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco dedykowana studentom i doktorantom.

Debata „Łączymy siły!

W dniu 12.05.2022. na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej odbyła się otwarta debata pod hasłem „Łączymy siły! Współpraca na rzecz przestrzeni dostępnej w kontekście projektowania zrównoważonego.”

I. edycja Konkursu „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓ...

I edycja Konkursu "DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ" i prezentacje "Akademika Marzeń" na koniec warsztatów organizowanych przez Builder Polska i Stowarzyszenie Producentów Betonów.

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for ap...

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for applications for the 2022 RIBA Norman Foster Travelling Scholarship.

Pomoc dla Ukrainy!

Pomoc dla Ukrainy!