Rekrutacja na studia podyplomowe „Archi:kultura”

studia_podyplomowe_archikultura

Od 1 lipca  2022 r. trwa rekrutacja na studia podyplomowe „Archi:kultura – edukator architektoniczny”, która trwa jeszcze tylko do 25 września 2022 r.

Inicjatywa uruchomienia studiów podyplomowych Archikultura jest wspólnym przedsięwzięciem Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki (NIAiU), Uniwersytetu Pedagogicznego oraz wydziałów architektury Politechniki – Krakowskiej i Gdańskiej. Jednostką organizującą studia w strukturze UP jest Instytut Geografii. Koncepcja studiów zasadza się na założeniu interdyscyplinarnego dialogu między kierunkami pedagogicznymi i projektowo-architektonicznymi na rzecz tzw. powszechnej edukacji architektonicznej. Celem studiów jest wykształcenie kadry edukatorów, mediatorów i nauczycieli, którzy mogliby w sposób świadomy i kompetentny prowadzić później indywidualne działania, kursy i wydarzenia, a także wprowadzać zajęcia nt. kultury budowania (Baukultur).

Studia są dwusemestralne i mają zasięg ogólnopolski, dzięki hybrydowej formule zajęć prowadzonych na platformie Teams. Większość zajęć prowadzonych będzie online, natomiast w formie stacjonarnej w roku akademickim 2022/23 odbędą się dwa zjazdy – inauguracyjny w październiku w Krakowie i drugi warsztatowy planowany w II semestrze. Drugi zjazd będzie realizowany, jak w I edycji studiów,  równocześnie w trzech lokalizacjach – Krakowie, Warszawie i Gdańsku w zależności od indywidualnego wyboru każdego ze słuchaczy. Zjazdy będą realizowane przy wsparciu partnerskich i zaprzyjaźnionych instytucji kultury i edukacji.

Absolwenci studiów wyniosą z nich umiejętności opracowywania i realizacji zajęć z zakresu powszechnej edukacji architektonicznej i przestrzennej (PEA), a także jej upowszechniania w instytucjach i ośrodkach kultury, a także szkołach podstawowych i średnich. Studia dają także przygotowanie do różnych form prowadzenia tzw. „mediacji architektoniczno-przestrzennej”, czyli społecznej komunikacji wątków związanych z architekturą i urbanistyką, kulturą kształtowania środowiska zbudowanego. Zajęcia dają możliwość poszerzenia wiedzy na temat architektury i urbanistyki, a także mechanizmów procesów planistycznych i partycypacyjnych.

Zajęcia prowadzone będą przez akademików i praktyków powszechnej edukacji architektonicznej z Uniwersytetu Pedagogicznego, partnerskich instytucji – Politechniki Krakowskiej i Gdańskiej oraz wielu innych ośrodków z całej Polski, w tym m.in.: Politechniki Poznańskiej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, i nie tylko.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi studiów i zachęcamy do rekrutacji, która kończy się 25 września 2022 r.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie

https://studiapodyplomowe.up.krakow.pl/direction/archikultura-edukator-architektoniczny/

oraz pod linkiem:  https://niaiu.pl/dzialalnosc/archikultura/

studia_podyplomowe_archikultura_-zjazd_stacjonarny_w_krakowie_zajecia_warsztatowe_w_nowej_hucie_06-2022_autor_e_kusinska03 studia_podyplomowe_archikultura_-zjazd_stacjonarny_w_krakowie_zajecia_warsztatowe_w_nowej_hucie_06-2022_autor_e_kusinska02 studia_podyplomowe_archikultura_-zjazd_stacjonarny_w_krakowie_zajecia_warsztatowe_w_nowej_hucie_06-2022_autor_e_kusinska01

 

data publikacji: 13-09-2022    edycja: 13-09-2022

Plan zajęć 2022/23

Aktualny plan zajęć 2022/23.

Konferencja ISUF 2022 Łódź Kraków 6-11.09.2022

Konferencja ISUF 2022 Łódź Kraków 6-11.09.2022

Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of...

Dnia 14.06. 2022. na WA PK odbyły się Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of solidarity in the face of the contemporary threats”.

X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco

W dniach 13. 05.2022. 14.05.2022 - odbyła się X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco dedykowana studentom i doktorantom.

Debata „Łączymy siły!

W dniu 12.05.2022. na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej odbyła się otwarta debata pod hasłem „Łączymy siły! Współpraca na rzecz przestrzeni dostępnej w kontekście projektowania zrównoważonego.”

I. edycja Konkursu „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓ...

I edycja Konkursu "DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ" i prezentacje "Akademika Marzeń" na koniec warsztatów organizowanych przez Builder Polska i Stowarzyszenie Producentów Betonów.

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for ap...

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for applications for the 2022 RIBA Norman Foster Travelling Scholarship.