Programowanie w procesie twórczym – Poznań 2018

Serdecznie zapraszamy na warsztaty, które pomogą  rozwinąć umiejętności, pozwalające dodać nowy poziom złożoności w projektach architektonicznych. Będzie możliwość zdobycia wiedzy  tej wiedzy tworząc ćwiczenia, obejmujące praktyczne zagadnienia takie jak fabrykacja czy ograniczenia materiałowe. Kurs obejmie również elementy cyfrowej fabrykacji w postaci realnie wytworzonych elementów projektów. Pod koniec kursu będzie mmożliwość opracowania własnej strategi programowania do generowania złożonych geometrii.
Warsztaty uzupełnione będą przez wiosenną serię otwartych wykładów prowadzonych przez architektów, konstruktorów oraz programistów, którzy na co dzień wykorzystują innowacyjne metody cyfrowego projektowania w swojej pracy. Pierwsza seria wykładów ma na celu przedstawienie jak najszerszego przekroju istniejących metod, zastosowań i aplikacji.

Nieustannie rosnąca kompleksowość otaczających nas systemów oraz nieprzerwane dążenia do tworzenia coraz to bardziej wydajnych i efektywnych rozwiązań spowodowały, że popularyzacja metod obliczeniowych, również w designie była nieunikniona. Współcześnie wykorzystywane algorytmy są czymś więcej niż tylko uzupełnieniem procesu projektowego – stały się istotnym narzędziem przenoszącym kreatywność do zupełnie nowego wymiaru.

Wszystkie szczegóły obu wydarzeń publikowane są na stronie: www.programatura.org oraz na fanpage’u: https://web.facebook.com/programatura/

data publikacji: 18-03-2018    edycja: 18-03-2018

Plan zajęć 2021/22

Aktualny plan zajęć. Rok akademicki 2021/22 semestr letni.

Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of...

Dnia 14.06. 2022. na WA PK odbyły się Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of solidarity in the face of the contemporary threats”.

X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco

W dniach 13. 05.2022. 14.05.2022 - odbyła się X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco dedykowana studentom i doktorantom.

Debata „Łączymy siły!

W dniu 12.05.2022. na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej odbyła się otwarta debata pod hasłem „Łączymy siły! Współpraca na rzecz przestrzeni dostępnej w kontekście projektowania zrównoważonego.”

I. edycja Konkursu „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓ...

I edycja Konkursu "DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ" i prezentacje "Akademika Marzeń" na koniec warsztatów organizowanych przez Builder Polska i Stowarzyszenie Producentów Betonów.

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for ap...

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for applications for the 2022 RIBA Norman Foster Travelling Scholarship.

Pomoc dla Ukrainy!

Pomoc dla Ukrainy!