Patrycja Mikołajek zwyciężczynią tegorocznej Sesji Studenckich Kół Naukowych WA PK

Z ramienia Koła Naukowego Architektury Najnowszej, działającego pod opieką: Prof. dr hab. inż. arch. Ewy Węcławowicz-Gyurkovich i dr inż. arch. Joanny Białkiewicz – I miejsce zajęła Patrycja Mikołajek z referatem pt.: „Pandemia w architekturze vs architektura w pandemii„.

Patrycja Mikołajek:Pandemia COVID-19 skłoniła wszystkich do refleksji. Nasze życie gwałtownie wywróciło się do góry nogami. Zmieniły się nasze potrzeby, tryb życia, a także niemal każdy aspekt naszej egzystencji. Nagle okazało się, że przestrzenie, w których żyjemy nie są wystarczająco dostosowane do nowych okoliczności. Klaustrofobiczne mieszkania, brak wydzielonych pomieszczeń pełniących funkcję biura, czy miejsca do nauki, ograniczony dostęp do natury i świeżego powietrza. Ilu z nas borykało się z takim problemem? Nasze otoczenie to niezwykle istotny aspekt, który ma ogromny wpływ na ludzkie samopoczucie. Główną rolę w kreowaniu go ma nikt inny, jak architekci. Swoją prezentacją chciałam skłonić do refleksji, zwrócić uwagę na problemy i zagadnienia związane z pracą w domu oraz pokazać rozwiązania, które tworzą przyjazne i bezpiecznie przestrzenie w dobie pandemii„.

Z Koła Naukowego Historii Architektury Polskiej, działającego pod opieką: dr inż. arch. Elżbiety Waszczyszyn, prof. PK i dr inż. arch. Joanny Białkiewicz – II miejsce zajęły Julia Sarwa i Maria Waszczyszyn prezentując pracę pt.: „Współczesne techniki i technologie w ochronie i ekspozycji zabytkowej  architektury sakralnej zachowanej w stanie ruiny. Wstęp do analizy odbioru społecznego„.

Na III miejscu ex aequo znaleźli się ponownie członkowie Koła Naukowego Architektury Najnowszej Łukasz Dworak z prezentacją pt.: „Metafizyczna podróż. Dom Luisa Barragána” oraz Maria Waszczyszyn, która zaprezentowała temat pt.: „Architektura symbiotyczna – przywracanie więzi z naturą w zurbanizowanej, post-pandemicznej przestrzeni człowieka„.

Wyróżnienie otrzymał członek Koła Naukowego Historii Architektury Polskiej i student B.D. in English Dawid Żurowski za prezentowany w języku angielskim referat pt. „Crystal  Palace  in  London  – a  great feat  of  engineering”.

Gratulujemy studentom i opiekunom nagrodzonych w tym roku kół naukowych i życzymy im dalszych sukcesów.

slajd13 slajd12 slajd11 slajd10

patrycja-mikolajek

data publikacji: 18-06-2021    edycja: 21-06-2021

Wystawa poplenerowa 1 roku AK w Galerii „Gil” PK

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poplenerowej 1 roku AK w Galerii "Gil" PK przy ul. Warszawskiej 24.

Plan zajęć 2021/22

Plan zajęć na semestr zimowy 2021/22 dostępny tutaj.

Rekrutacja na studia podyplomowe BIM

Rekrutacja na studia podyplomowe BIM Technologie cyfrowe w architekturze i budownictwie została przedłużona do 27 września 2021r. Więcej informacji na stronie www.bim.pk.edu.pl

Uroczysta inauguracja roku akad. 2021/22 na Wydziale Architektury Poli...

Uroczysta inauguracja roku akad. 2021/22 na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej

WYSTAWA POSTERÓW Z STUDENCKIEJ SESJI KÓŁ NAUKOWYCH 2021

Otwarto wystawę posterów prezentujących wybrane referaty z Studenckiej Sesji Kół Naukowych Politechniki Krakowskiej 2021.

Zaproszenie na uroczystość zakończenia studiów magisterskich przez...

Zaproszenie na uroczystość zakończenia studiów magisterskich przez absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej 2019/20

Spotkanie dla studentów z przedstawicielami Royal Institute British A...

Spotkanie dla studentów z przedstawicielami Royal Institute British Architects (RIBA)