Konkurs „Lampa w geometrycznej odsłonie” oraz „Loft – wczoraj i dziś”

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza studentów i Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej do udziału w dwóch konkursach:

„Lampa w geometrycznej odsłonie”

oraz

„Loft – wczoraj i dziś”

Konkursy skierowane są do studentów kierunków artystycznych oraz młodych projektantów i architektów. Ich celem jest zainspirowanie młodych ludzi do potraktowania światła jako ważnego elementu kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zainteresowanie technologią LED,  i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych. Liczymy bardzo na kreatywność i różnorodność pomysłów.

Organizatorem konkursów jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z organizatorem 29-tych Międzynarodowych Targów Światło www.lightfair.pl oraz śląskim środowiskiem architektów.

Zadaniem Konkursu LOFT – wczoraj i dziś jest opracowanie projektu loftu z zaproponowaniem funkcjonalnych rozwiązań aranżacyjnych o innowacyjnym charakterze, z uwzględnieniem aktualnych trendów i w zgodzie z zasadami sztuki architektonicznej. Istotną rolę w projekcie ma odgrywać również analiza oddziaływania światła zarówno naturalnego jak i naturalnego i sztucznego na charakter i przestrzeń loftu, na wytworzenie w nim stylu lub klimatu loftowego.

LAMPA w geometrycznej odsłonie to Konkurs na kreatywny projekt oprawy oświetleniowej. Przedmiotem pracy konkursowej jest zaprojektowanie urządzenia oświetleniowego w geometrycznej formie. Może to być cały system oświetleniowy jak również jedna oprawa oświetleniowa o nowatorskiej funkcji i geometrycznej formie.

lampa-w-geometrycznej-odslonie-oraz-loft-wczoraj-i-dzis-miniatura

Udział w konkursach to sposób na odkrywanie potencjału twórczego i promocję młodych ludzi z pasją, dla których zabawa formą, przestrzenią i materią stanowi wyzwanie oraz pole do realizacji własnych marzeń. Bardzo ważnym zadaniem konkursów jest zainicjowanie kontaktów pomiędzy młodymi projektantami a polskimi producentami oświetlenia.

Dla zwycięzców obu konkursów przewidziane są nagrody pieniężne i nagrody rzeczowe, a prace finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas, 29-tych Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO w dniach 26-28 stycznia 2022 roku w Warszawie.

W targach biorą udział największe i najbardziej liczące się firmy w Polsce jak i na świecie, będzie to więc znakomita okazja do promocji najbardziej utalentowanych polskich studentów, okazja do nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy młodymi projektantami oraz architektami ze środowiskiem polskich producentów sprzętu oświetleniowego.

Dodatkowe informacje konkursowe dostępne są na stronach: www.lightfair.pl oraz www.pzpo.pl

Regulamin Konkursu LOFT – wczoraj i dziś: loft_wczoraj-i-dzis_regulamin

Regulamin Konkursu LAMPA w geometrycznej odsłonie: lampa_w_geometrycznej_odslonie_regulamin

firmowka_pl

data publikacji: 02-08-2021    edycja: 04-08-2021

Wystawa poplenerowa 1 roku AK w Galerii „Gil” PK

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poplenerowej 1 roku AK w Galerii "Gil" PK przy ul. Warszawskiej 24.

Plan zajęć 2021/22

Plan zajęć na semestr zimowy 2021/22 dostępny tutaj.

Rekrutacja na studia podyplomowe BIM

Rekrutacja na studia podyplomowe BIM Technologie cyfrowe w architekturze i budownictwie została przedłużona do 27 września 2021r. Więcej informacji na stronie www.bim.pk.edu.pl

Uroczysta inauguracja roku akad. 2021/22 na Wydziale Architektury Poli...

Uroczysta inauguracja roku akad. 2021/22 na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej

WYSTAWA POSTERÓW Z STUDENCKIEJ SESJI KÓŁ NAUKOWYCH 2021

Otwarto wystawę posterów prezentujących wybrane referaty z Studenckiej Sesji Kół Naukowych Politechniki Krakowskiej 2021.

Zaproszenie na uroczystość zakończenia studiów magisterskich przez...

Zaproszenie na uroczystość zakończenia studiów magisterskich przez absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej 2019/20

Spotkanie dla studentów z przedstawicielami Royal Institute British A...

Spotkanie dla studentów z przedstawicielami Royal Institute British Architects (RIBA)