Wystawa Marty Wojnickiej „Rytmy miasta”

Marta Wojnicka, urodzona 19.02.1989 w Krakowie. Ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Krakowie, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, obroniła dyplom w 2015 roku w pracowni Wklęsłodruku pod opieką Henryka Ożoga, aneks do dyplomu w Pracowni Malarstwa Rektora Stanisława Tabisza. Odbyła półroczne stypendium „Erasmus” na Akademii Sztuk Pięknych we Florencji w 2015 roku. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych, plenerach malarskich. Zajmuje się grafiką warsztatową, rysunkiem, malarstwem oraz projektowaniem graficznym.

RYTMY MIASTA

Prezentowana wystawa jest zbiorem trzech cykli prac malarskich inspirowanych architekturą. Obrazy oddają uczcie miasta, jego rytm, przestrzeń. W pracach ważnym aspektem jest nie tylko przestrzeń ale także światło oraz kolor. Można stwierdzić, że na obrazy na wystawie trzeba patrzeć z różnych perspektyw i w różnych kontekstach, także oprócz perspektywy metafizycznej czy czysto wizualnej. Obrazy przedstawiają miasta w nieoczywisty sposób, są obrazami abstrakcyjnymi, mocno jednak opartymi na rzeczywistości. Cechuje je nietypowa kompozycja, użycie monochromatycznych kolorów oraz form geometrycznych, które tworzą niezwykłą i autentyczną całość. Miasta prezentowane przez autorkę przedstawiają jej wizje światów możliwych, gdzie iluzja przestrzeni i rzeczywistość mieszają się w jedno. W sztuce Marty Wojnickiej obecne są poszukiwania transcendencji, gdyż wykracza ona poza codzienność i dosłowność, opisując rzeczywistość.

 

rytmy-miasta-2021-every-day-70x70-2020

rytmy-miasta-2021-echo-ii-80x60-2021

mime-attachment

data publikacji: 03-11-2021    edycja: 03-11-2021

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 22 listopada odeszła Małgorz...

22 listopada 2021r. po krótkiej ciężkiej chorobie, zmarła Małgorzata Jagoszewska, wieloletni pracownik Instytutu Projektowania Miast i Regionów Wydziału Architektury.

Inauguracja studiów podyplomowych: Archikultura. Edukator architekton...

W dniu 15 października 2021 r. odbyła się inauguracja studiów podyplomowych: Archikultura. Edukator architektoniczny.

Pracownik WA PK dr hab. inż. arch. Michał Krupa, prof. PK w składzi...

Pracownik Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego (A-3) dr hab. inż. arch. Michał Krupa, prof. PK został powołany przez Prezydenta Miasta Krakowa w skład Rady Strategii, która jest zespołem eksperckim reprezentujący ś

Chcesz wyjechać na praktykę za granicę w zawodzie powiązanym z kie...

Z Organizacją IAESTE Politechniki Krakowskiej jest to możliwe.

III Krakowskie Seminarium o Przestrzeniach Urbanistycznych

III Krakowskie Seminarium o Przestrzeniach Urbanistycznych

Wystawa poplenerowa 1 roku AK w Galerii „Gil” PK

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poplenerowej 1 roku AK w Galerii "Gil" PK przy ul. Warszawskiej 24.

Plan zajęć 2021/22

Plan zajęć na semestr zimowy 2021/22 dostępny tutaj.