Wykład Profesora wizytującego Rafiego Segala
Katedra Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora Rafiego Segala, który odbędzie się 6. czerwca 2022 o godzinie 14:15 w Auli w Budynku „Kotłownia” ul. Warszawska 24.
Wykład odbędzie się po angielsku w ramach pobytu Rafi Segala jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK. Wykład otwarty.

Rafi Segal jest architektem i profesorem nadzwyczajnym architektury i urbanistyki w Massachusetts Institute of Technology, gdzie kieruje programem SMArchS Urbanism. Jego praca obejmuje projektowanie i prowadzenie badań naukowych w skali budynku, sąsiedztwa, osiedla i regionu, w którch skupia się na pojęciach współdzielenia i zbiorowości, osadzonych w wartościach obywatelskich. Segal kieruje Future Urban Collectives, nowym laboratorium projektowo-badawczym w MIT, które bada pojawiające się zjawiska zbiorowości – relacje między platformami cyfrowymi a fizycznymi społecznościami – pytając, w jaki sposób architektura i urbanistyka mogą wspierać i skalować wspólne zamieszkiwanie, koprodukcję i współistnienie.

data publikacji: 23-05-2022    edycja: 23-05-2022

Plan zajęć 2021/22

Aktualny plan zajęć. Rok akademicki 2021/22 semestr letni.

Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of...

Dnia 14.06. 2022. na WA PK odbyły się Międzynarodowe Warsztaty „Voice in public space as an expression of solidarity in the face of the contemporary threats”.

X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco

W dniach 13. 05.2022. 14.05.2022 - odbyła się X Międzynarodowa Konferencja Naukowa Arch – eco dedykowana studentom i doktorantom.

Debata „Łączymy siły!

W dniu 12.05.2022. na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej odbyła się otwarta debata pod hasłem „Łączymy siły! Współpraca na rzecz przestrzeni dostępnej w kontekście projektowania zrównoważonego.”

I. edycja Konkursu „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓ...

I edycja Konkursu "DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ" i prezentacje "Akademika Marzeń" na koniec warsztatów organizowanych przez Builder Polska i Stowarzyszenie Producentów Betonów.

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for ap...

The Royal Institute of British Architects (RIBA) is now calling for applications for the 2022 RIBA Norman Foster Travelling Scholarship.

Pomoc dla Ukrainy!

Pomoc dla Ukrainy!