PODPISANIE POROZUMIANIA O WSPÓŁPRACY POMIĘDZY WYDZIAŁEM ARCHITEKTURY PK A MIASTEM I GMINĄ WLOBROM

Miasto i Gmina Wolbrom zawarły porozumienie o współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej. Umowę podpisali Burmistrz Radosław Kuś oraz Pani Dziekan Wydziału Architektury, prof. dr hab. inż. arch. Magdalena Kozień-Woźniak, w obecności przedstawicieli Zespołu Architektury Usługowej A-2: dr inż. arch. Bartosza Dendury oraz dr inż. arch. Marty Łukasik.

Przedmiotem współpracy jest realizacja projektów studenckich dotyczących koncepcji architektonicznej budynku biblioteki w Wolbromiu. Opracowane prace stanowić będą materiał analityczny i inspiracyjny dla przyszłych działań inwestycyjnych gminy, uwzględniając współczesne standardy projektowania przestrzeni publicznych oraz potrzeby lokalnej społeczności.