ARCHITEKTURA NA PK NAJLEPSZYM KIERUNKIEM W POLSCE

Kierunek architektura na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej ponownie zwyciężył w Rankingu Kierunków Studiów „Perspektywy” 2024. W ogłoszonym właśnie zestawieniu najlepszych miejsc w Polsce do studiowania architektury, Politechnika Krakowska i jej Wydział Architektury okazały się najlepsze w gronie szesnastu ocenianych uczelni. Ale to nie jedyny sukces Wydziału Architektury w rankingu. Prowadzony także na tym wydziale kierunek – architektura krajobrazu – zajął znakomite 2. miejsce w swojej kategorii. To wzrost aż o trzy pozycje w porównaniu do ubiegłego roku. Na podium wśród kierunków uplasował się też politechniczny transport. W czołówkach zestawień najlepszych kierunków studiów w Polsce są też inne z oferty Politechniki Krakowskiej m.in. budownictwo, energetyka, informatyka czy inżynieria produkcji

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” właśnie opublikowała Ranking Szkół Wyższych oraz Ranking Kierunków Studiów. Wśród kierunków technicznych, w kategorii architektura Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej po raz drugi znalazł się na 1. miejscu – drugi rok z rzędu WA PK pokonało w tej kategorii inne uczelnie, m.in. Politechnikę Gdańska oraz Politechnikę Śląską. Olbrzymim sukcesem jest także awans w rankingu kierunku architektura krajobrazu, który w tym roku zajął 2. miejsce w swojej kategorii. Taki wynik Wydziału Architektury w Rankingu „Perspektyw” jest dobitnym potwierdzeniem wysokiego poziomu działalności naukowej – przypominamy, że w ostatniej ocenie dyscyplin nauki (prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Komisję Ewaluacji Nauki) uzyskał najwyższą możliwą kategorię A+.

Szczegółowe informacje na stronie PK

Wyróżnienie odebrał Pan Prof. dr hab. inż. arch. Tomasz Kozłowski, Prodziekan Wydziału Architektury.

fot. J. Uriasz