PREZENTUJEMY LAUREATÓW STYPENDIÓW POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ ZA OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE

Prezentujemy laureatów Stypendiów Politechniki Krakowskiej za osiągnięcia naukowe.

Politechnika Krakowska po raz kolejny doceniła aktywnych naukowo studentów i doktorantów, przyznając im stypendia za osiągnięcia naukowe z Własnego Funduszu Stypendialnego. To już kolejna odsłona programu Politechniki, uruchomionego kilka lat temu. W edycji zimowej 2024 stypendia otrzymało 18 studentów I i II stopnia oraz 5 doktorantów ze Szkoły Doktorskiej PK. 12 marca w Sali Senackiej odbyło się spotkanie dla laureatów. W wydarzeniu wziął udział rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata oraz prorektor ds. studenckich dr inż. Marek Bauer, którzy wręczyli studentom i doktorantom dyplomy.

Wśród laureatów znaleźli się studenci Wydziału Architektury PK:

Anna Michalik, studentka architektury na Wydziale Architektury PK; zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym konkursie „Climate Creatives Challenge” za pracę „Gdańsk. Historyczne miasto w Polsce”, a także I miejsce za plakat w międzynarodowym konkursie „Anti-Racism & Civil Courage (ACCT) Poster Competition”.
Katarzyna Jamioł, studentka architektury krajobrazu na Wydziale Architektury; zdobyła w minionym roku I i II miejsce w prestiżowych międzynarodowych konkursach, kolejno: „Architettura e natura 2023 XI Premio Simonetta Bastelli” i „Excellence in Architectural Design Award 2023”.
Tomasz Jaróg z architektury krajobrazu na Wydziale Architektury; został nagrodzony za zajęcie I miejsca i zdobycie nagrody głównej za projekt „Eko Kampus Politechniki Krakowskiej – analiza środowiskowa i bioróżnorodności: praktyczne strategie i rozwiązania” w konkursie krajowym „Ekomasters” oraz wywalczenie II miejsca w konkursie międzynarodowym „Vectorworks Design Award 2023” za projekt „Mechanical Renewal – development of the campus area in Czyżyny”.

Pełna lista laureatów dostępna na stronie PK: Znamy laureatów Stypendiów Politechniki Krakowskiej za osiągnięcia naukowe! (pk.edu.pl)