WYKŁADY PROF. MEHRDADA HEJAZIEGO

Zapraszamy na dwa wykłady prof. Mehrdada Hejaziego, który w czerwcu, na zaproszenie Prof. dr hab. inż. Arkadiusza Kwietnia z WIL, przy wsparciu organizacyjnym Prof. dr hab. inż. arch. Dominiki Kuśnierz-Krupy z WA będzie gościem Politechniki Krakowskiej. Wykłady zatytułowane: „Smart Cities and Zero Energy Buildings” oraz “Evolution of Persian Traditional Architecture through the History” zostaną przeprowadzone w języku angielskim i odbędą się w dniu 3 czerwca (poniedziałek), o godz. 14.00 (jeden po drugim), w sali W1 (ul. Podchorążych 1, 1 piętro).

Mehrdad Hejazi jest profesorem na Wydziale Inżynierii Lądowej Uniwersytetu w Isfahanie w Iranie. Specjalizuje się w inżynierii budowlanej oraz ochronie dziedzictwa kulturowego. Obecnie jest wiceprzewodniczącym ISCARSAH (Międzynarodowego Komitetu Naukowego ds. Analizy i Restauracji Struktur Dziedzictwa Architektonicznego). Jest także członkiem-ekspertem ICOMOS-ISCARSAH i głównym doradcą irańskiego Ministerstwa Dziedzictwa Kulturowego, Rzemiosła i Turystyki. Jest pierwszym naukowcem, który badał architekturę perską z punktu widzenia inżynierii budowlanej. Jest autorem sześciu monografii oraz ponad 70 artykułów. Wygłosił 120 referatów konferencyjnych. Kierował renowacją wielu cennych obiektów zabytkowych rangi światowej.