WYMIANY STUDENCKIE NA PK W RAMACH UMÓW DWUSTRONNYCH

Trwa rekrutacja na jednosemestralne wyjazdy do zagranicznych uczelni, z którymi Politechnika Krakowska ma podpisane umowy dwustronne. Wśród dostępnych uczelni znajduje się University of Tennessee w Knoxville w Stanach Zjednoczonych.

Wymiana z College of Architecture and Design – University of Tennessee jest flagowym i najdłużej działającym programem wymiany dydaktycznej na WAPK. Od 1992 roku w programie Tennessee wzięło udział ponad 600 studentów z obu uczelni. University of Tennessee oferuje doskonały poziom i warunki studiów w nagradzanym gmachu College of Architecture and Design, położonym w sercu oryginalnego kampusu największego uniwersytetu stanu Tennessee.

Dostępne są także University of Tasmania w Australii, Universidad de Chile i Universidad Finis Terrae w Chile, Chung-Ang University i Hanyang University w Korei Południowej, Universidade Federal do Espirito Santo w Brazylii, Universidad de Monterey, Tec de Monterey i Universidad Nacional Autonoma de Mexico w Meksyku, National University of Singapore w Singapurze, Guangdong University of Technology w Chinach i Eeastern Switzerland University of Applied Sciences w Szwajcarii. Dodatkowe informacje o ofercie dostępne są na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej PK: https://iro.pk.edu.pl/index.php/wymiana-studencka/

Aktualna rekrutacja skierowana jest do studentów semestru 04 studiów I stopnia na wszystkich kierunkach (Architektura, B. Arch., Architektura Krajobrazu). Wyjazdy odbywać się będą w semestrze 06 (letnim) roku akademickiego 2023/2024. W obecnym programie studiów ta rekrutacja to ostatnia możliwość ubiegania się o wyjazd do zagranicznej uczelni na studiach pierwszego i drugiego stopnia.

Wymagana jest wysoka średnia z dotychczasowego toku studiów oraz z projektów i bardzo dobra znajomość języka wykładowego (angielskiego, hiszpańskiego, portugalskiego lub niemieckiego).

Studentów na wyjazdy nominuje dr inż. arch. Bartłomiej Homiński, wydziałowy koordynator wymiany studenckiej w ramach umów bilateralnych z zagranicznymi uczelniami (poza programem Erasmus+). Proszę o kontakt na czacie Teams.

Studentów zainteresowanych aplikowaniem proszę o niezwłoczne wypełnienie formularza: https://forms.office.com/e/a0gYK4QXm9

Termin zgłoszeń: 14 lipca 2023 r.

Park