Wystawa studenckich projektów

Na zakończenie drugiego semestru studiów w Katedrze Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego studenci pierwszego roku mieli możliwość wzięcia udziału w wystawie projektów powstałych we współpracy z Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wystawa odbywała się w Hangarze Głównym od 19 czerwca do końca lipca 2023 roku. W ramach tej wystawy prezentowane były koncepcje zagospodarowania przestrzeni publicznej przed Budynkiem Głównym Muzeum, będące efektem projektu kursowego prowadzonego przez prof. dr hab. inż. arch. Justynę Kobylarczyk wraz z zespołem prowadzących grupy ćwiczeniowe.

Praca nad tym projektem była dla studentów wyjątkową okazją do zmierzenia się z realnym wyzwaniem, jakim było stworzenie odpowiedniego, reprezentacyjnego i funkcjonalnego przedpola dla ważnego budynku kultury. Projektanci musieli uwzględnić potrzeby wszystkich potencjalnych użytkowników tej przestrzeni, a także odnieść się do istniejącego kontekstu kulturowego i przyrodniczego.