Z głębokim smutkiem zawiadamiamy

Profesor

Zmarł prof. Andrzej Białkiewicz,
Rektor Politechniki Krakowskiej

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz, Rektor Politechniki Krakowskiej.
Z uczelnią był związany przez blisko 50 lat, od wkroczenia w jej mury jako student architektury. Od września 2020 r. sprawował funkcję rektora. Wcześniej był prorektorem Politechniki dwóch kadencji i wieloletnim kierownikiem Katedry Rysunku, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury PK. Pracę naukową i dydaktyczną łączył z bogatą praktyką architektoniczną.
Zmarł w środę 22 marca w godzinach późnowieczornych w Krakowie.

Społeczność Politechniki Krakowskiej żegna swojego Rektora z ogromnym bólem. Żonie, Bliskim i Przyjaciołom Profesora Andrzeja Białkiewicza składamy najszczersze kondolencje.


UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE ŚP. REKTORA PK PROF. ANDRZEJA BIAŁKIEWICZA

Uroczystości pogrzebowe śp. Rektora Politechniki Krakowskiej prof. dra. hab. inż. arch. Andrzeja Białkiewicza rozpoczną się w środę 29 marca o godz. 12 mszą św. w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Odprowadzenie Pana Rektora na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Rakowickim rozpocznie się o godz. 14.30 (od bramy głównej).


KSIĘGA KONDOLENCYJNA WYŁOŻONA W HOLU REKTORSKIM W BUDYNKU GŁÓWNYM PK

Księga kondolencyjna wyłożona została w holu rektorskim w budynku głównym PK (ul. Warszawska 24, I piętro) przy gabinecie śp. Rektora prof. Andrzeja Białkiewicza. Wpisy można składać:
• w poniedziałek (27.03) – w godz. 7.00-16.00
• we wtorek (28.03) – w godz. 7.00-16.00
• w środę (29.03) – w godz. 7.00-10.00

Kondolencje napływające do uczelni publikowane są na stronie głównej Politechniki Krakowskiej.