WYKŁAD PROFESORA WIZYTUJĄCEGO HOSE MANUEL PINTO DE CARVALHO

Katedra Architektury Miejsc Pracy, Sportu i Usług Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora José Manuel Pinto de Carvalho, który odbędzie się 4 czerwca o godzinie 17:30 w sali wykładowej W2, ul. Podchorążych 1. Wykład odbędzie się w języku angielskim w ramach pobytu José Manuel Pinto de Carvalho jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK.

José Manuel Pinto de Carvalho posiada tytuł doktora architektury, jest profesorem pomocniczym i pracownikiem naukowym w MIA/ISMAT (zintegrowane studia magisterskie z architektury/Manuel Teixera Gomes Higher Institute, Portimão – Grupa Lusófona). Jest także badaczem w Centrum Historii Sztuki i Badań Artystycznych przy Uniwersytecie w Évora. Carvalho uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie w Évora w Portugalii. Studiował również na Uniwersytecie w Sewilli i w Lizbonie. Włada biegle językiem portugalskim, angielskim, francuski i ma średniozaawansowaną biegłość w języku hiszpańskim i włoskim. Jego doświadczenie akademickie obejmuje współpracę z uczelniami w Portugalii i za granicą, a także udział w różnych międzynarodowych warsztatach, projektach i przedsięwzięciach badawczych. Jest autorem wielu publikacji i pełni funkcje administracyjne w instytucjach akademickich, wnosząc wkład w dziedzinę architektury i urbanistyki. Równolegle z działalnością akademicką José Carvalho prowadzi praktykę zawodową jako starszy architekt we własnej pracowni. W ramach tej działalności pełni funkcję autora i koordynatora projektów architektonicznych i urbanistycznych oraz nadzoruje i zarzdza budowami.

Chair of architectural design of workplaces, sport facilities and public buildings Faculty of Architecture Cracow University of Technology is pleased to invite you to attend a lecture by Professor José Manuel Pinto de Carvalho that will take place on 4th June at 17:30 in the W2 lecture hall at 1 Podchorążych street. The lecture will take place in English as part of José Manuel Pinto de Carvalho’s stay as a visiting professor at the Faculty of Architecture, CUT.

José Manuel Pinto de Carvalho holds a PhD in Architecture and is an Auxiliar Professor and Researcher at MIA/ISMAT (Integrated Master’s in Architecture/Manuel Teixera Gomes Higher Institute, Portimão – Lusófona Group). He is also a researcher at CHAIA (Center for Art History and Artistic Research – University of Évora). Carvalho obtained his PhD from the University of Évora, Portugal, and studied at the University of Seville, Spain, and the University of Lisbon, Portugal. He is fluent in Portuguese, English, French, and has intermediate proficiency in Spanish and Italian. His academic journey includes teaching experiences in Portugal and abroad, as well as participation in various international workshops, projects, and research endeavors. He has published extensively and holds administrative roles within academic institutions, contributing to the field of architecture and urban design. In parallel with his academic activity, José Carvalho maintains a professional practice as a senior architect in his own studio. In this context, he works as author and coordinator of architectural and urban design projects and develops technical monitoring and management of new and recovery buildings.