WYKŁAD PROFESORA WIZYTUJĄCEGO EMANUELE NABONI

Projektowanie Regeneracyjne a Zmiany Klimatu: Ekologia, Dekarbonizacja i Zdrowie

Regenerative Design with Climate Change: Ecology, Decarbonisation and Health

Katedra Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora Emanuela Naboniego który odbędzie się 28 maja 2024 r. o godz. 18:30 w sali wykładowej P03, ul. Podchorążych 1. Wykład odbędzie się w języku angielskim w ramach pobytu Emanuela Naboniego jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK.

Prof. Emanuele Naboni jest architektem, ekspertem specjalizującym się w dziedzinie zmian klimatycznych. Jego prace obejmują nie tylko tematykę twórczych rozwiązań dla miast, budynków, konstrukcji i materiałów; dotyczą również zrównoważonego projektowania i dekarbonizacji, promowania zdrowia, wykorzystywania mocy narzędzi cyfrowych i modeli parametrycznych oraz propagowania innowacyjnego podejścia. E. Naboni był profesorem w prestiżowych instytucjach na całym świecie, w tym w Norman Foster Institute, we współpracy z MIT Media Lab, EPFL, ETH Singapur, Royal Danish Academy, UC Berkeley i UNSW Sydney. Międzynarodowe doświadczenie prof. Naboniego w dydaktyce obejmuje wykłady gościnne na ponad 110 uniwersytetach na całym świecie, takich jak TU Delft, Aalto, National University of Singapore, University of Sydney, Virginia Tech i University of Oxford.

Współpracuje z uznanymi na całym świecie architektami, współpracował z NASA i BIG, a także pracował na stanowisku naukowym post-doc w Lawrence Berkeley National Laboratory. Prowadził „Performance Design Studio” w biurze Skidmore, Owings and Merrill LLP w San Francisco. Prof. Naboni doradza Światowej Organizacji Zdrowia i Komisji Europejskiej w zakresie strategii dotyczących zmian klimatycznych.