WYKŁAD PROFESORA WIZYTUJĄCEGO ERICA LUITENA

Katedra Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora Erica Luiten, który odbędzie się 9 maja 2023 r. o godz. 14:00 w Auli w Budynku „Kotłownia” ul. Warszawska 24.
Wykład odbędzie się w języku angielskim w ramach pobytu Erica Luitena jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK.

Plakat

Eric LUITEN jest rejestrowanym w architektem i planistą krajobrazu oraz profesorem zwyczajnym sekcji Architektury Krajobrazu Politechniki w Delft na Wydziale Architektury. Od 2000 roku był głównym konsultantem krajowego programu Room for the River, krajowego programu przebudowy dziedzictwa krajobrazowego Nowej Holenderskiej Linii Obrony Wodnej oraz holenderskiej części rzymskiego Limes. Przez dziesięć lat przewodniczył zarządowi Holenderskiej Fundacji Triennale Krajobrazu oraz zespołowi doradczemu Holenderskiego Stowarzyszenia Parków Narodowych. Był też przewodniczącym niezależnej Amsterdamskiej Rady Doradczej ds. Jakości Miejskiej. Luiten był doradcą rządowym ds. krajobrazu i wody oraz głównym architektem holenderskich przedsiębiorstw kolejowych. Obecnie jest Głównym Doradcą Przestrzennym Polityki Krajowej. Jest współzałożycielem holenderskiego czasopisma poświęconego architekturze krajobrazu Blauwe Kamer, magazynu Architektura krajobrazu i Urbanistyka w Holandii oraz triennale book Landscape Architecture Europe.