WYKŁAD PROFESORA WIZYTUJĄCEGO OLHY KRYVORUCHKO

Katedra Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora Olhy Kryvoruchko, który odbędzie się 6 czerwca 2023 r. o godz. 16:30 na sali wykładowej W1, ul. Podchorążych 1.
Wykład odbędzie się w języku polskim w ramach pobytu Olhy Kryvoruchko jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK

Olha Kryvoruchko jest profesorem w Katedrze Projektowania Architektonicznego w Instytucie Architektury na Uniwersytecie Narodowym “Politechnika Lwowska” i głównym architektem w biurze architektonicznym Ruthenia|Urbanideas. Studiowała na NU “Politechnika Lwowska” oraz TU München, uczestniczyła w praktykach i warsztatach na TU Vienna, prowadziła moduł edukacyjnу w “Lviv City Makers Course” – kooperacji pomiędzy Politechniką Cottbus-Zenftenberg, organizacją pozarządową “Stadtagenten”, Przedsiębiorstwem Miejskim “Instytut Miasta” – w ramach programu “Partnerstwo Wschodnie”. Wielokrotna laureatka Ukraińskiej Narodowej Nagrody w dziedzinie Architektury Krajobrazu i projektowania Ogrodów za najlepszą zrealizowaną przestrzeń publiczną: I miejsce w kategorii Place Zabaw za plac zabaw na pl. Św. Teodora we Lwowie (2021), I miejsce w kategorii Place za pl. Mytna we Lwowie (2020) II miejsce w kategorii środowisko osiedli mieszkaniowych za zagospodarowanie dziedzińca wewnętrznego przy ul. Zielonej we Lwowie (2021). Autorka pracy doktorskiej “Treść i miejsce dekonstruktywizmu w architekturze XX wieku”, 5 podręczników, około 30 artykułów naukowych.

Plakat